PLT: Na ljubljanskem derbiju remi, Domžale do zelo pomembne zmage

Nogomet 16. Mar 202421:59 > 22:06 1 komentar
Veselje nogometašev Brava po izenačenju ob koncu prvega polčasa. FOTO: Aleš Fevžer.

V soboto sta v Prvi ligi Telemach Bravo in Olimpija remizirala z 1:1. Domžale so z 2:0 odpravile Aluminij in prišle do zelo pomembnih treh točk. V nedeljo bodo na sporedu preostale tri tekme 27. kroga. Rogaška se bo pomerila z Muro, Celje z Radomljami in Maribor proti Kopru.

Domžalčani, ki jih s klopi vodi Dušan Kosić, so po petih porazih, ki so jih zabeležili v uvodnih šestih tekmah drugega dela sezone, prišli do izjemno pomembnih točk. Za nameček proti ekipi, ki je prav tako pri dnu lestvice kot oni.

Vrata do zmage je v prvem polčasu odprl srbski napadalec Filip Stuparević, končno odločitev o zmagovalcu pa smo v Domžalah dočakali sredi drugega polčasa, ko je v 64. minuti po podaji Daria Kolobarića nesrečno in nespretno žogo v svoj gol preusmeril branilec Aluminija Aleksander Zeljković.

Na ljubljanskem derbiju se je vse zgodilo v manj kot minuti

Olimpija je še osmič zapored ostala brez zmage v Spodnji Šiški, kjer so gledalci videli dva gola, oba pa sta se zgodila v manj kot minuti povsem ob koncu prvega polčasa.

Najprej je s prvencem v dresu državnih prvakov po podaji kapetana gostov Timija Maxa Elšnika zadel Ivan Durdov, le malo za tem pa smo veselje po golu videli na drugi strani.

Po podaji najboljšega asistenta lige Matije Kavčiča in lepem prodoru je zadel Jakoslav Stanković in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid tekme.

Ko je Rogaška favorit proti Muri …

Nedeljsko dogajanje bosta v Rogaški Slatini odprli črno-beli zasedbi. Razigrana Rogaška, ki je med vsemi ekipami v ligi to pomlad osvojila največ točk, gosti Muro, ki jih je osvojila najmanj. Sobočani v luči tega, da se ne zapletejo v boj za obstanek, v Rogaški Slatini nikakor ne smejo izgubiti, kar pa še zdaleč ne bo enostavna naloga. Anton Žlogar, ki je med tednom dobil zaupnico navijačev, medtem še vedno čaka na svojo prvo trenersko zmago v prvi ligi.

Velik korak k naslovu ali k obstanku?

Tekma med Celjem in Radomljami bo pred reprezentančnim premorom dala pomemben odgovor na vprašanje, kako blizu naslovu bo ob zadnji ‘pavzi’ prvoligaš iz mesta ob Savinji. Razlika med grofi in zmaji lahko namreč v tem krogu še naraste, za to pa mora četa Damirja Krznarja premagati mlinarje, ki so na občinskem derbiju proti Domžalam odigrali odlično tekmo in se znova povsem vključili v boj za obstanek med elito. Lahko varovancem Oliverja Bogatinova uspe veliko presenečenje?

Celje

Kako glasen bo Ljudski vrt?

V Mariboru še vedno čakajo na to, kakšna bo usoda kazni, ki je zaradi razgrajanja navijačev klub doletela po prekmursko-štajerskem derbiju. Medtem pa vijoličaste čakajo novi prvenstveni izzivi, naslednji bo tekma s Koprom, ki v zadnjem obdobju deluje kot ‘razbita vojska’, kanarčki pa bodo očitno v nadaljevanju sezone stavili le še na pokal. Kako lahko delo torej čaka Maribor na poti do nove zmage?