PLT: Radomljani v Stožicah Olimpiji odščipnili točko (VIDEO)

Nogomet 10. Apr 202412:19 > 20:51 0 komentarjev

Sreda je v 30. krogu Prve lige Telemach prinesla trojni spored. Za začetek dogajanja so Celjani z 2:1 ugnali Bravo. Ob Kamniški Bistrici je z 1:0 slavila Rogaška in tako na lestvici ujela domače Domžalčane. Za konec super srede je Olimpija v Stožicah dvakrat zapravila vodstvo in proti Radomljam iztržila le točko (2:2). Zadnja tekma kroga bo v četrtek, Koper na Bonifiki gosti Aluminij.

Ljubljančani so v Stožicah obračun z Radomljami začeli poletno in nizali priložnosti. Že v 9. minuti je premoč kronal Ivan Durdov. Nato so zmaji zadeli še dvakrat, a obakrat iz prepovedanega položaja. Prišla je kazen, gostje so pred polčasom poravnali izid preko Mateja Malenška.

Po odmoru so domači znova povedli, z najstrožje kazni je Olimpijo v vodstvo vrnil Timi Max Elšnik, a gostje se niso dali in pritisnili, manjši nalet pa kronali z zadetkom Gabra Dobrovoljca in tako v Ljubljani osvojili veliko točko. Celjani so tako na vrhu lestvice ob tekmi več znova ušli na 12 točk naskoka.

Rogaška z novo zmago ujela Domžale

Ob Kamniški Bistrici so se v obračunu s spodnjega dela lestvice pomerili nogometaši Domžal in Rogaške. Gostje, ki so spomladi ena boljših ekip, so z novo zmago prišli že do 32 točk in se tako na lestvici poravnali s tokratnim gostiteljem. Gol za zmago je že v 4. minuti dosegel Thalisson.

Celjani kljub prevladi le stežka vpisali tri točke

Celjani so odločno krenili v tekmo in si že v uvodnih minutah pripravili nekaj priložnost. Sredi prvega polčasa so nato stresli še vratnico in prečko, na voljo so imeli še enajstmetrovko, ki so jo zapravili, zadetek pa so dosegli šele v 43. minuti, ko je varovance Damirja Krznarja v vodstvo popeljal Edmilson.

V 52. minuti je Egor Prucev poskrbel povišal vodstvo grofov in zdelo se je, da bo vodilna ekipa prišla do zanesljivih treh točk. Toda Bravo se ni predal, v 63. minuti je Martin Pečar s prostega strela presenetil domačega vratarja. Ljubljančani so nato pošteno pritisnili proti celjskim vratom, toda do zadetka, ki bi prinesel točko, niso prišli.

Razigrani Mariborčani pokazali svojo moč: Mura domov s polno mrežo

Za uvod v 30. krog Prve lige Telemach so Mariborčani v praznem Ljudskem vrtu gostili sosede iz Murske Sobote in potrdili sijajno formo. Muro so premagali s kar 5:0, po dva gola sta dosegla Hillal Soudani in Arnel Jakupović. Spored se nadaljuje v sredo s tremi tekmami.

Za miren prvi polčas v štajerski prestolnici je z dvema goloma v 20. in 24. minuti poskrbel Soudani, Mariborčani pa so brez težav nadzirali goste iz Murske Sobote, ki si veliko v igri niso priigrali. Vijoličasti v začetku drugega polčasa niso blesteli, a so vseeno uspešno branili dva zadetka prednosti. Nato pa so v petih minutah od 68. do 73. minute zadeli še trikrat.

Dvakrat je bil natančen Arnel Jakupović, ki je skupno že pri 15 golih v sezoni, s čimer je na vrhu lestvice prehitel celjskega napadalca Aljošo Matka. Vmes je pravi evrogol z roba kazenskega prostora dosegel še Marko Božić. Za Maribor je to že četrta zaporedna zmaga, skupno pa sedma v nizu v domačem Ljudskem vrtu, ki je zaradi kazni tudi tokrat sameval. A podpore še vedno tretji ekipi prvenstva ni manjkalo, navijači so se znova zbrali za južno tribuno stadiona.

Še nedavno sta sedela za isto mizo

Četrtkov spored prinaša dvoboj Kopra in Aluminija. Na klopi kanarčkov zdaj sedi Oliver Bogatinov, ki je s trenerjem Aluminija Robertom Pevnikom še prejšnji ponedeljek skupaj sodeloval v debati nogometne oddaje Pod prečko. Zdaj se izkušena stratega srečujeta na igrišču, pritisk osvajanja točk pa je na Kidričanih, ki si želijo čim prej pobegniti z dna lestvice. Zdi se, da je z vidika Kopra v igri le še boj za četrto mesto, ki pa v tej sezoni zaradi senzacionalnega razpleta pokalnega tekmovanja ne pomeni nič.