PLT: Koper po zasuku do treh točk proti Kidričanom (VIDEO)

Nogomet 11. Apr 202417:40 > 17:50 0 komentarjev
Koper - Aluminij

Z zmago Kopra z 2:1 proti zadnjeuvrščenemu Aluminiju se je zaključil 30. krog Prve lige Telemach. Že v sredo so Celjani z 2:1 ugnali Bravo, ob Kamniški Bistrici pa je z 1:0 slavila Rogaška in tako na lestvici ujela domače Domžalčane. V Stožicah je Olimpija dvakrat zapravila vodstvo in proti Radomljam iztržila le točko (2:2).

Nogometaši Kopra so močno zagrenili nadaljevanje prvenstva Aluminiju, ki ostaja prikovan na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. Kidričani so sicer tekmo na Bonifiki začeli spodbudno in v 40. minuti povedli prek Gašperja Jovana. A prednosti v nadaljevanju niso uspeli zadržati, saj je v začetku drugega polčasa naprej na 1:1 izenačil Wisdom Sule, zmago in tri točke domačim, ki jih je na klopi prvič vodil Oliver Bogatinov, pa je v 81. minuti zagotovil Enej Jelenič.

Radomljani odščipnili točko

Ljubljančani so v Stožicah obračun z Radomljami začeli poletno in nizali priložnosti. Že v 9. minuti je premoč kronal Ivan Durdov. Nato so zmaji zadeli še dvakrat, a obakrat iz prepovedanega položaja. Prišla je kazen, gostje so pred polčasom poravnali izid preko Mateja Malenška.

Po odmoru so domači znova povedli, z najstrožje kazni je Olimpijo v vodstvo vrnil Timi Max Elšnik, a gostje se niso dali in pritisnili, manjši nalet pa kronali z zadetkom Gabra Dobrovoljca in tako v Ljubljani osvojili veliko točko. Celjani so tako na vrhu lestvice ob tekmi več znova ušli na 12 točk naskoka.

Rogaška z novo zmago ujela Domžale

Ob Kamniški Bistrici so se v obračunu s spodnjega dela lestvice pomerili nogometaši Domžal in Rogaške. Gostje, ki so spomladi ena boljših ekip, so z novo zmago prišli že do 32 točk in se tako na lestvici poravnali s tokratnim gostiteljem. Gol za zmago je že v 4. minuti dosegel Thalisson.

Celjani kljub prevladi le stežka vpisali tri točke

Celjani so odločno krenili v tekmo in si že v uvodnih minutah pripravili nekaj priložnost. Sredi prvega polčasa so nato stresli še vratnico in prečko, na voljo so imeli še enajstmetrovko, ki so jo zapravili, zadetek pa so dosegli šele v 43. minuti, ko je varovance Damirja Krznarja v vodstvo popeljal Edmilson.

V 52. minuti je Egor Prucev povišal vodstvo grofov in zdelo se je, da bo vodilna ekipa prišla do zanesljivih treh točk. Toda Bravo se ni predal, v 63. minuti je Martin Pečar s prostega strela presenetil domačega vratarja. Ljubljančani so nato pošteno pritisnili proti celjskim vratom, toda do zadetka, ki bi prinesel točko, niso prišli.

Razigrani Mariborčani pokazali svojo moč: Mura domov s polno mrežo

Za uvod v 30. krog Prve lige Telemach so Mariborčani v praznem Ljudskem vrtu gostili sosede iz Murske Sobote in potrdili sijajno formo. Muro so premagali s kar 5:0, po dva gola sta dosegla Hillal Soudani in Arnel Jakupović. Spored se nadaljuje v sredo s tremi tekmami.

Za miren prvi polčas v štajerski prestolnici je z dvema goloma v 20. in 24. minuti poskrbel Soudani, Mariborčani pa so brez težav nadzirali goste iz Murske Sobote, ki si veliko v igri niso priigrali. Vijoličasti v začetku drugega polčasa niso blesteli, a so vseeno uspešno branili dva zadetka prednosti. Nato pa so v petih minutah od 68. do 73. minute zadeli še trikrat.

Dvakrat je bil natančen Arnel Jakupović, ki je skupno že pri 15 golih v sezoni, s čimer je na vrhu lestvice prehitel celjskega napadalca Aljošo Matka. Vmes je pravi evrogol z roba kazenskega prostora dosegel še Marko Božić. Za Maribor je to že četrta zaporedna zmaga, skupno pa sedma v nizu v domačem Ljudskem vrtu, ki je zaradi kazni tudi tokrat sameval. A podpore še vedno tretji ekipi prvenstva ni manjkalo, navijači so se znova zbrali za južno tribuno stadiona.