PLT: Nespretna Mura kljub trem zadetkom poražena iz Ljudskega vrta

Nogomet 2. Maj 202322:01 > 22:50 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 34. krogu Prve lige Telemach v Ljudskem vrtu s 3:1 dobili derbi proti Muri. Krog se bo nadaljeval v sredo s tekmama med Radomljami in Olimpijo ter Gorico in Celjem, v četrtek pa ga v neposrednem spopadu za Evropo zaključujeta Koper in Domžale.

Nogometaši Maribora so hitro preboleli poraz proti Celju in na derbiju 34. kroga dosegli pomembno zmago proti Muri. Obračun v Ljudskem vrtu se za Prekmurce ne bi mogel začeti slabše, saj so se v zaostanku znašli po le treh minutah igre. Žogo je tedaj v lastno mrežo pospravil Kai Cipot, le 13 minut pozneje pa se je isto pripetilo še njegovemu soigralcu Darricku Kobieju Morrisu.

Čeprav je goste je v igro z zadetkom že v 22. minuti vrnil Lazar Zličić, pa še četrtega zadetka na tekmi niso uspeli doseči. Je bil pa zato na drugi strani uspešnejši prvi strelec Žan Vipotnik, ki je v 71. minuti dosegel že svoj 20. prvenstveni gol za končno zmago Maribora s 3:1.

Tokrat šteje le umetniški vtis

Težko si je predstavljati, da bo v začetku maja na slovenskih zelenicah odigrana tekma, ki z vidika zasledovanja tekmovalnih ciljev ne šteje popolnoma nič. A natanko takšen bo obračun Radomljanov in Olimpije, dveh moštev, ki sta z vidika zbiranja prvenstvenih točk že dosegli to, kar sta si zadali pred sezono. Zmaji so že dobra dva tedna državni prvaki, Radomljani pa so minuli konec tedna z zmago proti Taboru tudi matematično potrdili drugi zaporedni obstanek med elito. Neobremenjenost obeh ekip gre morda pričakovati več priložnosti za mlade talente enega in drugega moštva.

V tej sezoni je Olimpija proti Radomljam osvojila maksimalnih devet točk, a nikoli ni slavila za več kot za zadetek.

NK Olimpija, NK Radomlje

Šalja obstanek lovi proti ekipi, s katero mu je to že uspelo

Sredina večerna tekma med Celjem in Gorico bo posebna tekma za trenerja vrtnic Agrona Šaljo. Pred dvema sezonama je namreč ravno nekdanji selektor mlajših selekcij slovenske reprezentance grofe rešil pred obstankom v drugo ligo, zdaj pa poizkuša enak podvig ponoviti tudi v Novi Gorici. Za domače bi bila v boju za 9. mesto in dodatne kvalifikacije pomembna vsaka točka, toda tudi grofje si nikakor ne želijo zapraviti drugega mesta, na katerega so skočili z zmago proti Mariboru pred tremi dnevi. Obe ekipi imata v svojih vrstah tudi zelo vročega posameznika, Dario Kolobarić in Aljoša Matko sta v tem obdobju v sijajni strelski formi.

Na zadnjih sedmih tekmah teh dveh nasprotnikov je le enkrat slavil domačin.

Za podaljšanje upanja

Nogometaši Brava so si s krasnim zadetkom Martina Kramariča v Murski Soboti pred dnevi zagotovili obstanek v Prvi ligi Telemach. Tako bodo povsem sproščeni pričakali zasedbo Tabora, ki pa nujno potrebujejo točke v lovu na predzadnjo Gorico. Če tudi Ljubljano zapustijo praznih rok, potem se prav lahko zgodi, da v zadnjem krogu, ko gostujejo pri vrtnicah, ne bodo več imeli možnosti za obstanek v ligi. To pa je scenarij, ki se mu želijo Sežanci na vsak način izogniti.

Jo lahko Domžale še zagodejo Kopru?

Četrtkov obračun na Bonifiki bo v veliki meri odgovoril na to, kako napet je še lahko boj za Evropo v tej sezoni. Če Koprčani premagajo Domžale, potem je dvomov o tem, kdo bo četrti slovenski klub z evropsko vozovnico, bolj ali manj konec. V domačo zasedbo sta se proti Olimpiji vrnila Andrej Kotnik in Maks Barišić ter v zaključku tekme takoj pokazala, kako pomembna sta lahko za svojo ekipo. Tudi Domžalčani počasi krajšajo seznam poškodovanih igralcev, tako da se nam na Bonifiki resnično obeta boj za vsako žogo.