Razigrani Mariborčani pokazali svojo moč: Mura domov s polno mrežo (VIDEO)

Nogomet 9. Apr 202420:36 > 20:36 0 komentarjev
Maribor Mura

Za uvod v 30. krog Prve lige Telemach so Mariborčani v praznem Ljudskem vrtu gostili sosede iz Murske Sobote in potrdili sijajno formo. Muro so premagali s kar 5:0, po dva gola sta dosegla Hillal Soudani in Arnel Jakupović. Spored se nadaljuje v sredo s tremi tekmami.

Za miren prvi polčas v štajerski prestolnici je z dvema goloma v 20. in 24. minuti poskrbel Hillal Soudani, Mariborčani pa so brez težav nadzirali goste iz Murske Sobote, ki si veliko v igri niso priigrali. Vijoličasti v začetku drugega polčasa niso blesteli, a so vseeno uspešno branili dva zadetka prednosti. Nato pa so v petih minutah od 68. do 73. minute zadeli še trikrat.

Dvakrat je bil natančen Arnel Jakupovićem, ki je skupno že pri 15 golih v sezoni, s čimer je na vrhu lestvice prehitel celjskega napadalca Aljošo Matka. Vmes je pravi evrogol z roba kazenskega prostora dosegel še Marko Božić. Za Maribor je to že četrta zaporedna zmaga, skupno pa sedma v nizu v domačem Ljudskem vrtu, ki je zaradi kazni tudi tokrat sameval. A podpore še vedno tretji ekipi prvenstva ni manjkalo, navijači so se znova zbrali za južno tribuno stadiona.

Naslednji korak k naslovu prvaka?

Vodilno Celje bo na uvodu v sredino dogajanje gostilo Bravo. Ljubljančanom v zaključku sezone malce pojenja sapa in uvrstitev v Evropo se zdi preveč oddaljena. Povsem drugače je s celjskimi ambicijami o tem, da grofje osvojijo naslov prvaka, ki so mu vse bližje, domača zmaga proti Šiškarjem pa bi bila novo sporočilo tekmecem, naj opustijo upanje na to, da jih lahko v tej sezoni izrinejo z vrha. Bodo pa v knežjem mestu pot do zmage morali najti brez suspendiranega Aljoše Matka, ki je zbral kvoto štirih rumenih kartonov, manjkal bo tudi Luka Menalo. Pri Bravu bosta zaradi kartonov odstotna Lan Štravs in Mark Španring.

V igri točke, vredne zlata

Tekma med Domžalami in Rogaško bi lahko odgovorila na vprašanje, kdo v tej sezoni ne bo izpadel iz Prve lige Telemach. Še posebej ravbarji bi z novimi tremi točkami skočili daleč stran od rdeče cone, Slatinčani bi se z zmago z njimi točkovno izenačili in spet malce zakuhali zadeve pri dnu lestvice. Pomembno vlogo bosta v tem boju odigrala tudi oba trenerja, Oskar Drobne bo v boju s precej manj izkušenim Matejem Podlogarjem skušal unovčiti svojo ‘kilometrino’ in tekmecu zagotovo prinaša kakšno presenečenje …

Najtežji mogoč debi Prekmurca

Radomlje bodo v nov krog Prve lige Telemach vstopile z debitantom. V tej vlogi se bo predstavil Darjan Slavic, ki je donedavnega vodil mladince Mure, zdaj pa ga kar naenkrat v Stožicah čaka prva ekipa Olimpije. Izziv je velik, zmaji pa zagotovo tekmecu ne bodo ničesar podarjali, saj nujno potrebujejo točke v lovu na vodilno Celje. Dejstvo je, da Zeljkovićeve varovance samo zmaga drži na razdalji, ko še lahko sanjajo o ubranitvi naslova.

Cerar

Še nedavno sta sedela za isto mizo

Četrtkov spored prinaša dvoboj Kopra in Aluminija. Na klopi kanarčkov zdaj sedi Oliver Bogatinov, ki je s trenerjem Aluminija Robertom Pevnikom še prejšnji ponedeljek skupaj sodeloval v debati nogometne oddaje Pod prečko. Zdaj se izkušena stratega srečujeta na igrišču, pritisk osvajanja točk pa je na Kidričanih, ki si želijo čim prej pobegniti z dna lestvice. Zdi se, da je z vidika Kopra v igri le še boj za četrto mesto, ki pa v tej sezoni zaradi senzacionalnega razpleta pokalnega tekmovanja ne pomeni nič.