Po izgonu iz ZDA so ga doma pričakali kot heroja

Nogomet 10. Jun 202616:34 0 komentarjev
Somali referee Omar Artan welcomed home after US entry denial
Foto: Profimedia

Somalski sodnik Omar Abdulkadir Artan je opustil upe, da bi letos prvič sodil na svetovnem prvenstvu, potem ko ga je ameriški carinski sistem minuli konec tedna v Miamiju ustavil in obrnil nazaj proti Turčiji, od koder je priletel.

#related-news_0

Naj spomnimo: najboljši afriški sodnik po mnenju krovne organizacije afriškega nogometa (CAF) v lanskem letu, je v soboto priletel na Florido, kjer bi se moral udeležiti seminarja delivcev pravice pred prihajajočim SP v ZDA, Kanadi in Mehiki.

A ker prebivalci Somalije z odlokom ameriškega predsednika Donalda Trumpa nimajo pravice vstopa v ZDA, se je moral Omar Abdulkadir Artan na petah zasukati in se naslednji dan odpraviti na let nazaj proti Carigradu, od koder je priletel.

Ob današnjem prihodu v domače glavno mesto Mogadiš, so ga rojaki pričakali kot narodnega heroja, letališče so napolnile sinjemodre zastave z belo zvezdo.

Mednarodna nogometna zveza je naknadno potrdila, da Omar Abdulkadir Artan na mundialu žal res ne bo mogel soditi, ker so mu vizum in diplomatski potni list zavrnili, 44-letnik pa se je mednarodnim zvezam vseeno zahvalil za številne besede podpore, ki jih je dobil v zadnjih dneh.

Menda bi moral Artan v petek soditi tekmo skupinskega dela skupine A med Češko in Južno Korejo, Fifa pa je hitro našla zamenjavo zanj in angažirala Egipčana Amina Mohamed Omarja.

Zavrnitev sodnika v ZDA je v Somaliji sprožil veliko raven solidarnosti.

#related-news_1

#related-news_2

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!