Delovni teden se je začel in končal s trenersko menjavo na klopi slovenskega prvoligaša. Za razliko od Mariborčanov, ki so se zahvalili za sodelovanje Simonu Rožmanu, so danes Celjani objavili ime novega trenerja. Do konca leta bo Celjane vodil Simon Sešlar, ulica je v pričakovanju vrnitve Simona Rožmana. Šli smo po sledeh teh govoric ...
Agron Šalja ni več trener NK Celje. Odločitev, ki je padla danes dopoldne. V nogometu je čas luksuz in ga nikoli ni dovolj, Celjani pa so glede na visoke ambicije prenizko na lestvici, da bi nekdanji selektor mlajših državnih reprezentanc nadaljeval s svojim delom. Grofe bo (vsaj) do konca koledarskega leta vodil Simon Sešlar, ki je doslej vodil mladinsko ekipo kluba iz knežjega mesta.
Simon Sešlar
Nekdanji slovenski reprezentant je dres Celja nosil v treh različnih obdobjih (1991–1998, 2002–2005 in 2007–2009). Kot trener je najprej vodil Dravinjo, kasneje v članski konkurenci še Aluminij, Dravo, Brežice in Dob. V letošnji sezoni je sedel na klopi mladinske ekipe Celja, ki po odigranih sedmih tekmah na lestvici zaseda 6. mesto in za vodilno Olimpijo zaostaja za osem točk. Sešlarjev največji dosedanji uspeh je 2. mesto med drugoligaši v sezoni 17/18, ko je njegovo Dravo v dodatnih kvalifikacijah za nastop v prvi ligi zaustavil Triglav.
Če gre verjeti našim sogovornikom, je bil Simon Sešlar blizu članski klopi že po odhodu Dušana Kosiča, a so ruski investitorji takrat izbrali Jiříja Jarošíka. Eksperiment se ni posrečil, po Čehu je priložnost za delo dobil Agron Šalja, klub rešil celo pred izpadom v drugo ligo, nato pa rezultati niso več sledili visokim ambicijam celjskega prvoligaša. Poleg tega je pošteno škripalo v odnosih med Šaljo in nogometaši, še posebej vroče je bilo na relaciji Agron Šalja- Žan Medved.
Kateri Simon bo vodil Celjane?
Simon Sešlar je torej zdaj dobil obljubljeno priložnost, a ni še niti začel s svojim delom v članski ekipi pa javnost že išče ime njegovega naslednika. Razlog? Matematika.
Celjani so se s svojim novim trenerjem dogovorili za sodelovanje do konca leta, z možnostjo podaljšanja. Po drugi strani je Simon Rožman z Mariborom dogovorjen, da ob izplačilu nekaj plač do konca koledarskega leta ne prevzame novega kluba. Če torej preštejemo mesece, se oba datuma – trenutno sodelovanje Sešlarja s Celjani in Rožmanov dogovor z Mariborom, iztečeta praktično istočasno.
Naključij v svetu nogometa ni. Prav tako ni nobena skrivnost, da si celjska nogometna javnost želi povratka Rožmana na klop ambicioznega mošta s stadiona Z´dežele. Če gremo še nekoliko dlje, tudi ruski lastniki in predvsem športni direktor Gennady Golubin ne skrivajo svojega navdušenja nad dosedanjim delom trenerja, ki je Celjane vodil v letih 2014 in 2015.
58 tekem je na klopi Celja sedel Simon Rožman. Bilanca? 27 zmag, 14 remijev in 17 porazov. Kasneje je nogometni strokovnjak iz Štor vodil še Domžale, Rijeko in Maribor.
A čeprav se torej matematika izide, ni samoumevno, da bo v slovensko nogometno pomlad Celjane odpeljal Simon Rožman. Po naših informacijah je možnost nadaljevanja sodelovanja med klubom in Simonom Sešlarjem povsem realna tudi v letu 2022. Dogovor je takšen – če bodo rezultati zadovoljivi, bo Sešlar še naprej vodil NK Celje.
Zadovoljivi rezultati je zelo neoprijemljiva besedna zveza, za njo pa se skrivajo precej konkretni cilji. 47-letnik bo tako ostal trener Celjanov, če bo uspel ekipo priključiti vrhu prvenstvene lestvice. Že po trgovanju na poletni nogometni tržnici je bilo jasno, da so apetiti grofov po prihodu ruskih vlagateljev precej zrasli in sredina lestvice ni več sprejemljiv standard.
Nogometno sredino, kjer zdaj deluje ko vodja stroke Sešlar odlično pozna. “Cilj je, da skozi samo igro fantov navijači prepoznajo, koliko je vsem, ki oblečejo celjski dres, mar do grba in navijačev, ki jih bodrijo s tribun. Na vsaki tekmi bodo igralci od sebe dali svoje zadnje atome moči,” novi trener Celja obljublja ob svojem imenovanju.
A če Sešlarju hitro ne bo uspelo obrniti rezultatske krivulje, potem si drugačen scenarij kot prihod Simona Rožmana težko zamišljamo … Kot smo zapisali, čas je v nogometu resnično luksuz, ki ga nihče nima na pretek.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!