Po trku s Kloppom utrpel resno poškodbo

Nogomet 24. Dec 20238:04 1 komentar

Na razburljivem sobotnem derbiju vodilnih ekip angleškega prvenstva med Liverpoolom in Arsenalom (1:1) je težjo poškodbo utrpel bočni branilec redsov Kostas Tsimikas. Že v prvem polčasu je po dvoboju z Bukayem Sako priletel v svojega trenerja Jürgena Kloppa.

“Z veseljem bi mu dal svojo ključnico, da bi bil znova zdrav,” je po tekmi dejal nemški strateg Liverpoola, ki je potrdil, da je Tsimikas utrpel zlom ključnice: “Ni lepo, ko se nekaj takšnega zgodi pred tabo in si v to celo vključen. Niti nisem prepričan, kaj se je sploh zgodilo, če sem morda padel nanj.”

Tsimikas je ob rob igrišča priletel po boju za žogo s Sako, ki mu je za nameček pri tem še spodrsnilo, s čimer je še dodatno “lansiral” Tsimikasa proti domači klopi, kjer je v tistem trenutku stal Klopp. Anglež je po dvoboju Grku zaželel vse dobro: “Slišal sem, da je odšel v bolnišnico. Rad bi se mu opravičil. Šla sva z ramo ob rami, niti nisem videl, da je trčil v Kloppa. Povsem sem bil osredotočen na žogo.”

Zelenica na znamenitem stadionu Anfield je bila za derbi v katastrofalnem stanju. Nogometašem obeh moštev je ves čas drselo, padci so se vrstili praktično skozi celoten obračun, ki je bil sicer izredno izenačen. Bližje zmagi so bili vendarle domači, a je Trent Alexander-Arnold sredi drugega polčasa iz neposredne bližine nastreljal prečko. Žoga mu je tik pred strelom – znova zaradi slabe površine – odskočila in ga s tem stala zadetka.

Arsenal je po 18. krogu na vrhu lestvice, s točko zaostanka sledita Liverpool in Aston Villa.