Derbi v Izoli pripadel Kopru, Bravo dobil prvoligaški dvoboj

Nogomet 19. Okt 202217:20 > 22:16 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so po porazu na večnem derbiju v 2. krogu Pokala Slovenije v Ljudskem vrtu gostili ekipo Limbuš Pekre, ekipo, v kateri je svojo bogato športno pot sklenil legendarni Zlatko Zahović. Vijoličasti so zanesljivo zmagali z 9:0, med strelce pa se je prvič med člani vpisal Marcos Tavares mlajši. Primorski derbi med Primorjem in Tolminom je pripadel Ajdovcem, Domžalčani pa so ugnali Ilirijo 1911. V sredo so na obalnem derbiju slavili nogometaši Kopra, ki so slavili v Izoli (2:0). Za zmago je morala pošteno garati Mura, ki je šele v sodniškem podaljšku strla odpor Gančanov. Edini prvoligaški dvoboj med Bravom in Radomljami je pripadel ljubljanski ekipi (2:0). Brez težav so napredovali tudi nogometaši Olimpije, ki so s 5:0 odpravili Ivančno Gorico.

Maribor si je z zmago v pokalnem tekmovanju vsaj nekoliko zacelil rane po porazu na večnem derbiju proti Olimpiji pretekli konec tedna. Še vedno aktualni slovenski prvaki so povedli že v 5. minuti srečanja ko je prvega od svojih štirih zadetkov na srečanju dosegel Marin Laušić. Le dobrih sedem minut kasneje so imeli domači v Ljudskem vrtu že prednost treh zadetkov, do polčasa pa so na svoj račun dodali še dva.

Prvi zadetek v nadaljevanju je padel v 55. minuti, četrt ure kasneje pa je prišel trenutek, ki bo razveselil navijače Maribora. Sin legendarnega napadalca Maribora Marcosa Tavaresa je namreč prišel do svojega prvega zadetka v članski ekipi, v 69. minuti je izkoristil podajo Martina Milca, 18-letni napadalec pa je zadel za prednost vijoličastih s 7:0.