Olimpija po loteriji razbila štajersko monotonijo (VIDEO)

Nogomet 6. Apr 202323:20 > 23:33 0 komentarjev
Za Olimpijo je odigral 112 tekem in dosegel 17 golov. FOTO: Aleš Fevžer.

Potem, ko so si včeraj polfinale pokala Pivovarne Union zagotovili nogometaši Aluminija in Maribora ter danes Bistrice, so zadnjega potnika med najboljše štiri dali igralci Olimpije in Celja. Popolno štajersko prevlado v boju za finale so razbili Ljubljančani, ki so v Stožicah slavili po (dodatnem) izvajanju enajstmetrovk. Potekalo je kar deset serij.

Bistrica je presenetljivi polfinalist pokala Union Slovenije!

Varovanci trenerja Gorana Stankovića so v drugoligaškem duelu z 2:0 premagali Rogaško, odločilne minute tekme v zdraviliškem središču pa so prišle po pol ure, ko sta v razmaku treh minut zadela Jaša Martinčič in Enej Kapun.

Srečanje med Olimpijo in Celjem, ki v Stožicah zaključuje pokalni teden, je ponudilo s številnimi priložnostmi, bliže zadetku so bili v rednem srečanju Celjani, a gledalci so spremljali izvajanje enajstmetrovk.

Streljanje enajstmetrovk:

V sredo so se hrabri Ajdovci dobro upirali favoriziranemu Mariboru, si pripravili številne priložnosti, a zadeli le enkrat in Ljudski vrt zapustili poraženi (1:3). Edini zadetek zanje je dosegel Borna Proleta in v 58. minuti znižal zaostanek na 1:2.

Pred tem sta Maribor, ki je pokalno lovoriko nazadnje osvojil leta 2016, v vodstvo popeljala Arnel Jakupović v 12. in Marko Tolić v 27. minuti, končni izid pa je v 77. minuti postavil Marko Božić in potrdil napredovanje Štajercev.

V prvi sredini tekmi je pri drugouvrščeni ekipi druge lige gostoval Koper in moral priznati premoč domačim. Ti so imeli sicer v prvem delu rahlo terensko pobudo, a brez nevarnejšega poskusa. Na začetku drugega polčasa so pritisnili Koprčani, a tudi strela Omarja Correie in Nikole Krajinovića nista bila posebej nevarna. Domači so bili v tem delu bolj obrambno naravnani, so pa v 79. minuti izkoristili eno redkih priložnosti. Po strelu Roka Frešnerja je koprski vratar Adnan Golubović žogo le odbil, na pravem mestu pa je bil Jakov Katuša in jo potisnil v mrežo.

Do konca dvoboja so si Koprčani močno prizadevali, da bi prišli do izenačenja; najlepšo priložnost je imel že v sodnikovem dodatku Ivan Novoselec, a je žoga poletela tik nad prečko.