Pol ducata golov in velika vrnitev Domžal proti Mariboru

Nogomet 26. Sep 202119:15 > 19:21 0 komentarjev
Domžalčani in Mariborčani so poskrbeli za razburljivo nogometno predstavo. Foto: NK Maribor.

Nogometaši Domžal in Maribora so se v 11. krogu Prve lige Telemach razšli s 3:3 (0:1). Mariborčani so dvakrat vodili za dva zadetka, a so se domači kljub temu pobrali in gol za izenačenje dosegli v 87. minuti, ko je bil natančen Zeni Husmani.

Domžalčani so s svojo novo himno in precej polnimi tribunami v domačem športnem parku pozdravili Mariborčane. Sprva je kazalo, da se bo zanje “praznik” slabo končal, saj so gosti dvakrat vodili za dva gola, toda izbranci Dejana Djuranovića so se vrnili in na koncu osvojili enajsto točko. Maribor jih ima pred večnim derbijem 17, dve manj od Olimpije.

Prvi na tekmi so resneje zagrozili Mariborčani, ko je v deseti minuti Ognjen Mudrinski iz bližine zgrešil s strelom z glavo. Natančnejši pa je bil Blaž Vrhovec v 28. minuti, ko je mojstrsko izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov in žogo čez živi zid poslal v mrežo za 1:0.

Domači, sicer bolj ali manj enakovredni vijoličnim, a ne posebej nevarni, so bili vseeno blizu izenačenja v 32. minuti, ko so gosti pustili prostor Arnelu Jakupoviću približno 20 metrov od gola, ta pa je žogo poslal malo mimo vrat Maribora.

Kmalu po začetku drugega polčasa so Štajerci podvojili prednost, ko je Vrhovec z lepo globinsko žogo zaposlil Nina Žuglja, ta pa je nato sam stekel proti Ajdinu Mulaliću in ga premagal za 2:0.

Nino Žugelj, foto: NK Maribor.

Toda že v 51. minuti so se gostitelji vrnili v igro, potem ko je Enes Alić žogo poslal z leve strani proti vratom, s čimer je presenetil Ažbeta Juga, ki ga je žoga preletela in končala za njegovim hrbtom.

Deset minut pozneje so si gostje po hitri akciji spet priigrali dva gola prednosti, ko je z leve podal Žugelj, pred vrata pa je pravočasno vtekel Mudrinski in iz bližine zadel za 3:1.

Mariborčani so pozneje še dvakrat prišli pred vrata Domžal, toda ne Žuglju ne Roku Kronavetru ni uspelo spremeniti izida. Zato pa ga je v 79. minuti Senijadu Ibričiću, ko je zadel za 2:3 z enajstmetrovke, posledice igranja z roko Ilije Martinovića.

V 86. minuti so domači znova zagrozili z novo podajo z leve strani, v 87. pa izenačili, ko je najprej z glavo streljal Matej Podlogar, Jug je žogo odbil, a do nje je prvi prišel Zeni Husmani in jo pospravil v mrežo.

Že v 90. minuti je na drugi strani Vrhovec žogo poslal malce čez gol, Nemanja Mitrović pa nekaj minut pozneje z glavo mimo gola.

Domžale bodo v 12. krogu v soboto gostovale v Sežani, Maribor pa bo gostil Olimpijo.

Domžale – Maribor 3:3 (0:1)

Športni park Domžale, gledalcev 1800, sodniki: Ponis, Vidali, T. Jug.
Strelci: 0:1 Vrhovec 28., 0:2 Žugelj 48., 1:2 Alić 51., 1:3 Mudrinski 61., 2:3 Ibričić 78./11m, 3:3 Husmani 87.

Domžale: Mulalić, Žinič (od 85. Podlogar), Klemenčič, Šoštarič Karić, Alić, Husmani, Markuš (od 73. Pišek), Ibričić, Jurilj, Jakupović (od 73. Dobrovoljc), Vuk.
Maribor: Jug, Mutavčić (od 46. Koderman), Martinović, Voloder, Sikošek, Vrhovec, Makoumbou, Repas (od 64. Kronaveter), Požeg Vancaš (od 90. Mitrović), Žugelj (od 80. Sellouki), Mudrinski (od 80. Vipotnik).

Rumena kartona: Ibričić; Mutavčić.
Rdeči karton: /.

KONEC TRILERJA V DOMŽALAH!

90. minuta: Malo me manjkalo, pa bi Mariborčani znova povedli. Čez gol je meril Vrhovec.

87. minuta: GOOOOOL! 3:3!! Kakšna tekma v Domžalah! Domači so pritisnili na gol gostov in iz drugega poizkusa, ko je na odbito žogo pritekel Husmani, prišli do izenačenja!

Gol Husmanija:

85. minuta: Kakšna priložnost za izenačenje! Z neposredne bližine je po predložku nogo podstavil Vuk, a bil premalo natančen.

78. minuta: GOOOL! 2:3! Strelci v Domžalah so strelci zelo razpoloženi! Ibričić je bil natančen z bele točke, potem ko je z roko v svojem kazenskem prostoru igral Martinović. Žoga ga je v roko zadela po strelu Vuka.

Gol Ibričića:

61. minuta: GOOOL! 1:3! V Domžalah znova Maribor vodi za dva zadetka. Kar je že v 10. minuti tekme zapravil Mudrinski, je tokrat izkoristil. Znova ga je lepo zaposlil Žugelj, srbski napadalec pa tokrat iz neposredne bližine le našel pot v mrežo.

Gol Mudrinskega:

51. minuta: GOOOL! 1:2! Domžalčani so potrebovali le dve minuti, da so prepolovili zaostanek. Z leve je predložek pošiljal Alić, a je žoga v velikem loku končala v zgornjem levem kotu gola, ki ga brani Jug. Vratar Maribora bi lahko bolje posredoval.

Gol Alića:

49. minuta: GOOOL! 0:2! Mariborčani so podvojili vodstvo! Na sredini je žoga padla na nogo Vrhovcu, v domači obrambi je bila velika luknja, v prazen prostor je vtekel Žugelj, ki ga je Vrhovec lepo zaposlil in mladi napadalec vijoličastih brez težav matiral domačega vratarja.

Gol Žuglja:

28. minuta: GOOOL! 0:1! Evrogol v Domžalah je goste povedel v vodstvo, s prostega strela je neubranljivo pod prečko meril Vrhovec!

Gol Vrhovca:

10. minuta: Kakšna priložnost za Maribor! Po desni je prodrl Žugelj, odlično v sredini našel Mudrinskega, ki pa iz neposredne bližine z glavno ni poslal žoge v mrežo.