WBA vodil 3:0, Chelsea v podaljšku vzel točko

Premier Liga 26. Sep 202020:08 > 20:08
Laurence Griffiths Getty Images Sport

WBA je osvojil prvo točko v novi sezoni, a Slaven Bilić kljub temu ne more biti najbolj zadovoljen, ker je njegova ekipa na obračunu proti Chelseaju zapravila vodstvo s 3:0.

Povezano

WBA je v prve pol ure na Hawthornsu povsem “razbil” Chelsea, prva dva zadetka pa dosegel po napaki ožje obrambe gostov. Thiago Silva se ni proslavil v debiju, saj je bil krivec za drugi zadetek WBA-ja, pod katerega se je v 25. minuti podpisal Callum Robinson, ki je že v četrti minuti dosegel tudi prvi gol.

Zgolj dve minuti po drugem zadetku je WBA vodil s 3:0, ko se je na pravem mestu po akciji, ki se je začela s kotom, znašel Kyle Bartley

Chelsea se je po šoku v prvem polčasu vrnil z golom Masona Mounta v 55. minuti. Po dvojni podaji s Kaiom Havertzom je Callum Hudson-Odoi v 70. minuti znižal na 3:2. Londončani so do izenačenja prišli v tretji minuti sodnikovega podaljška, potem ko je po dolgi akciji Tammy Abraham v mrežo pospravil odbito žogo.

Chelsea ima po treh krogih zmago, remi in poraz, WBA pa remi in dva poraza.

Everton se je proti Crystal Palaceu veselil še tretje letošnje zmage (1:2). Med strelce sta se vpisala Dominic Calvert-Lewin in Richarlison.