United slavil na St. James' Parku!

Premier Liga 17. Okt 202022:51 > 23:03
Pool, Getty Images

Manchester United je dobil tekmo 5. kroga angleške Premier lige. Rdeči vragi so na St. James' Parku s 4:1 premgali Newcastle.

Sportklub Slovenija

Srake so povedle že v 2. minuti srečanja. Newcastle je izpeljal obetaven napad in žogo prenesel do Kraftha na desni strani. Slednji je poslal predložek v kazenski prostor nasprotnika, kjer pa je nogo zelo nespretno postavil Shaw in žogo preusmeril v lastno mrežo.

Rdečih vragov nezgoda vendarle ni zmedla. Sredi prvega polčasa je po podaji Mate iz kota v kazenskem prostoru Newcastla najvišje skočil Maguire in z glavo zadel za izenačenje. Robustni branilec je tako dobro odgovoril na številne kritike v zadnjem obdobju.

Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 1:1.

V 57. minuti je Rashford priigral enajstmetrovko, a slednje Bruno Fernandes ni izoristil. Darlow je z obrambo prekinil uspešno serijo Portugalca z bele točke, ki je trajala od aprila 2016. Fernandes je pred tem 19 zaporednih kazenskih strelov pretvoril v zadetek. Zanimivo, da Portugalec tokrat pred strelom ni uprizoril znamenitega poskoka.

Fernandes se je vendarle odkupil v 86. minuti, ko je po lepi podaji Rashforda meril zelo natančno in z neposredne bližine, nekoliko z leve strani, s strelom z notranjim delom stopala snel pajčevino iz nasprotnega levega zgornjega kota.

Zmago rdečih vragov je v zadnji minuti rednega dela tekme potrdil Wan-Bissaka. Slednji je odlično zaključil po tem, ko je z Rashfordom odigral dvojno podajo.

Strelski zabavi se je v 96. minuti pridružil Rashford, s podajo skozi celotno igrišče se je izkazal Fernandes.

Čeprav rezultat glede na prikazano ni realen, bo vzdušje v rdečem delu Manchestra prešerno.

Solskjearjevi varovanci imajo po 5 krogih 6 točk in so trenutno na 14. mestu.