Newcastle do točke na Molineuxu

Premier Liga 25. Okt 202019:23 > 19:28
Stu Forster, Getty Images

Tekma 6. kroga med Wolverhamptonom in Newcastlom se je končala z neodločenim izidom. Na Molineuxu je bilo 0:0.

Prvi polčas na Molineuxu je bil izrazito dolgočasen. Priložnosti ni bilo ne na eni, ne na drugi strani.

Tudi večji del 2. polčasa je minil brez večjih prestresov, v samem “finišu” tekme pa so se sline cedile tudi največjim sladokuscem.

V 80. minuti je Raul Jimenez s kakšnih 20 metrov zatresel mrežo Darlowa in izgledalo je, da volkovi korakajo proti 4. zmagi v letošnji sezoni. Mehičan je 4. v letošnji sezoni meril v polno.

V 88. minuti pa je kapetan Wolverhamptona Conor Coady napravil povsem nepotreben prekršek nad Wilsonom na robu kazenskega prostora. Prosti strel je odlično, okoli živega zidu, izvedel Jacob Murphy, ki je dosegel 1. zadetek v letošnji sezoni. 25-letnik je sicer lani dosegel 9 zadetkov v Championshipu za Sheffield Wednesdey. Zadetek je šel tudi na dušo Ruia Patricia, kajti Portugalec je slabo postavil živi zid.

Volkovi imajo po 6 krogih 10 točk in so trenutno na 7. mestu. Imajo pa enako število točk kot četrtouvrščeni Leeds United.

Newcastle ima zgolj 2 točki manj, a je šele 14.

Nedvomno se bodo karte v naslednjih krogih močno premešale.