VAR znova buri duhove v Premier ligi

Premier Liga 7. Nov 202017:52 > 18:02
Reuters, Matthew Childs

Crystal Palace je na Selhurst Parku v 8. kolu Premier lige premagal Leeds s 4:1, srečanje pa je zaznamoval razveljavljen zadetek gostov.

21-letnik Eberechi Eze, ki šele prvo sezono igra v Premier ligi, je svoj talent pokatal v 12. minuti, ko je sijajno podal Scottu Dannu za vodilni zadetek. Le pet minut kasneje se je zdelo, da so gostje izenačili, vendar je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja po posredovanju VAR-a razveljavljen. Ta situacija bo zagotovo predmet številnih razprav, saj je bil Bamford v offsidu le z roko, jasno pa je, da so v prepovedanem položaju lahko samo deli telesa, s katerimi se sme doseči zadetek.

V 22. minuti je znova zablestel Eze in s fenomenalnim zadetkom s prostega strela zadel za 2:0.

Pet minut kasneje se je Bamford vendarle vpisal med strelca, tokrat je bil zadetek priznan.

V 42. minuti se je žoga po predložku z leve strani odbila od branilca Coste in končala v mreži, tako da je ob polčasu ekipa iz južnega Londona vodila s 3:1.

V drugem delu smo videli le en zadetek, za končnih 4:1 je zadel Ayew.

Leeds je imel sicer veliko več posesti žoge (65:35), vendar je bil v zaključku neučinkovit, zelo pa bo seveda v spominu ostala nova sporna odločitev VAR-a.

Palace je trenutno na 6. mestu, Leeds pa je po drugem zaporednem porazu 14.