Leicester City je vodilna ekipa Premier lige!

Premier Liga 8. Nov 202016:50 > 16:54
Tim Keeton - Pool/Getty Images

Nogometaši Leicester Cityja so v okviru 8. kroga na domačem King Power stadiumu gostili Wolverhampton in ga premagali z 1:0 ter se tako povzpeli na vrh Premier lige.

Lisice so povedle v 15. minuti. Proti vratom Ruija Patricia je streljal Praet, branilec Wolverhamptona Kilman pa je poskus Belgijca blokiral z roko, zato je sodnik Taylor pokazal na belo točko.

Enajstmetrovko je realiziral Jamie Vardy, ki je tako dosegel 8. zadetek v letošnji sezoni in se na vrhu liste strelcev pridružil Sonu ter Calvertu-Lewinu.

V 38. minuti je nov kazenski udarec iztržil James Justin. V kazenskem prostoru ga je nepravilno oviral Ait Nouri. Na delu je bil VAR, ki pa je razkril, da Justin predčasnov akciji ni bil v prepovedanem položaju in odločitev sodnika je obveljala.

Ponovno je odgovornost prevzel Vardy, a tokrat se je v vratih gostov izkazal Rui Patricio.

V drugem polčasu zadetkov nismo videli in lisice so tako skočile na vrh lestvice. V kolikor Liverpool ne bo slavil na Etihadu, bodo tam ostale po odigranem 8. krogu.