Dve enajstmetrovki, mojstrovina Jesusa, 1:1 na Etihadu!

Premier Liga 8. Nov 202016:03 > 19:24
REUTERS/Shaun Botterill

Nogometaši Manchester Citya in Liverpoola so se na derbiju osmega kroga Premier lige razšli z neodločenim rezultatom (1:1).

Na Etihadu smo videli dva povsem drugačna polčasa – prvi v katerem bi lahko videli več golov je bil spektakularen, drugi pa miren z zgolj eno pravo priložnostjo.

Že takoj uvodoma je imel Ederson delo potem, ko je ubranil strel Firmina. Redsi so prišli do prednosti v 12. minuti. Po prekršku v kazenskem prostoru je z bele točke zadetek dosegel Mohamed Salah. Za Egipčana je bil to peti gol v letošnji sezoni, vse pa je dosegel iz enajstmetrovk.

V 25. minuti je Sterling zapravil lepo priložnost za izenačenje, a so v 31. minuti sinjemodri vendarle prišli do zadetka prek Gabriela Jesusa

Kmalu zatem je De Bruyne streljal tik ob desni vratnici, v 42. minuti pa je Belgijec zapravil še eno lepo priložnost potem, ko je zapravil strel z bele točke do katerega je prišlo zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru Joa Gomeza

V zaključku prvega polčasa je imel odlično priložnost za Liverpool Alexander-Arnold a je njegov diagonalni strel Ederson ubranil. V 55. minuti pa je bila na tekmi zadnja priložnost na tekmi. Jesus se je izognil Robertsonu, a je nato Brazilec iz šestih metrov streljal prek vrat.

Do konca je ritem igre močno padel in pravih priložnosti praktično ni bilo z izjemo nekaj streli od daleč.

Redsi imajo zdaj po osmih tekmah 17 točk, City pa je doslej na sedmih obračunih zbral pet točk manj. V naslednjem krogu se bo Liverpool 21. novembra pomeril proti Leicestru, City pa isti dan proti Tottenhamu