Chelsea je angleški prvak!

Premier Liga 12. Maj 201722:50 > 22:53
Getty Images

Nogometaši Chelseaja so z zmago na gostovanju pri West Bromu potrdili peti naslov v zadnjih 13 letih in skupno šestega v klubski zgodovini. Modrim je minimalno zmago priigral Michy Batshuayi.

Chelsea je bil skozi vse srečanje boljši nasprotnik in povsem zasluženo prišel do minimalne zmage. Gostje so imeli žogo v posesti kar 70 odstotkov igralnega časa, razmerje v strelih pa je bilo 24:7 v korist modrih iz Londona.

Prvo in edino priložnost v prvem polčasu smo videli šele v 33. minuti, ko je Cesc Fabregas z roba kazenskega prostora za las zgrešil vrata.

V drugem delu so gostje takoj napadli. V 47. minuti je bil nevaren Victor Moses, a je žoga švignila mimo leve vratnice vrat West Bromwicha. V 51. minuti je znova poskusil razigrani Fabregas, ki je spet meril z roba kazenskega prostora, a tudi tokrat ni bil natančen.

Domači trener je nato s hitrimi tremi menjavami dobro umiril srečanje. Edino priložnost za West Brom je v 73. minuti zapravil Nacer Chadli, ki v kazenskem prostoru sprejel dobro podajo, a nato meril mimo gola.

Odločilni zadetek letošnje sezone smo videli v 82. minuti. Cesar Azpilicueta je podal Michyju Batshuayiju, ki je brez večjih težav zadel za 1:0 in poskrbel za veliko zmago Chelseaja.

Za ekipo s Stamford Bridgea je to peti naslov v zadnjih 13 letih, Chelsea pa je bil ob letih 2005, 2006, 2010 in 2015, prvak tudi leta 1955.

Antonio Conte je postal šele četrti trener, ki je Premier ligo uspel osvojiti v svoji prvi sezoni. To je pred tem uspelo še Joseju Mourinhu (Chelsea), Carlu Ancelottiju (Chelsea)in Manuelu Pellegriniju (Manchester City).