Rdeči vragi po loteriji boljši od Reala

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Uniteda so v okviru International Champions Cup v ZDA po izvajanju najstrožjih kazni odpravili madridski Real, ki je nastopil brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda.

Redni del srečanja v Santa Clari se je končal z neodločenim izidom 1:1, medtem ko so bili pri izvajanju najstrožjih kazni bolj zbrani nogometaši Manchester Uniteda, ki so na koncu slavili z 2:1.

Tako Zinedine Zidane kot Jose Mourinho sta ob polčasu zamenjala celotno enajsterico, vodstva pa so se prvi veselili Angleži. V prvi minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa je s sijajnim prodorom večino dela opravil Anthony Martial, Jesse Lingard pa je z nekaj metrov žogo le še potisnil v mrežo galaktikov.

Real je do izenačenja prišel v 69. minuti, ko je bil iz bele točke dovolj zbran Casemiro.

Po neodločenem izidu v rednem delu so sledile enajstmetrovke, a so bili od desetih strelov le trije natančni. Pri Realu je zadel le Quezada, za United pa sta bila uspešna Henrik Mkhitaryan in v odločilni peti seriji Daley Blind.

Mourinho je imel ob zmagi tudi razlog za skrbi, saj je Ander Herrera igrišče zaradi poškodbe kolka zapustil že po šestih minutah igre.

Pri Realu je manjkal Cristiano Ronaldo, ki trenutno na Kitajskem izpolnjuje številne sponzorske obveznosti.

United bo International Champions Cup 26. julija nadaljeval z obračunom proti Barceloni, Real pa isti dan čaka obračun proti Manchester Cityju.