"Blitzkrieg" Uniteda, Lukaku nezaustavljiv!

Premier Liga 19. Avg 201714:48 > 15:15
Dan Mullan/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so se veselili druge zmage v novi sezoni Premier Lige, potem ko so v gosteh deklasirali Swansea 0:4 (0:1)

Gole za ekipo gostov so dosegli Eric Bertrand Bailly, Romelu Lukaku, Paul Pogba in Anthony Martial. Za prvega je bil to debitantski zadetek v dresu “vragov”.

Domača ekipa je imela nekaj lepih priložnosti na samem začetku tekme, že v četrti minuti je priložnost za vodstvo zapravil Jordan Ayew, ki je strel usmeril v prečko. “Rdeči vragi” so nato prevzeli pobudo, v 10. minuti je z glavo prečko stresel Phil Jones. Prvi polčas je zaznamoval grob štart Pogbaja, za katerega si je Francoz prislužil le rumeni karton.

Vseeno je United na odmor odšel z golom prednosti, potem ko je Bailly v 45. minuti zadel po kotu, ki ga je izvajal Daley Blind. United je v drugem polčasu domačim vsilil svoj slog igre in bil v napadu konkretnejši. V 80. minuti je vodstvo okrepil Lukaku.

Dve minuti kasneje je na semaforju pisalo 0:3, med strelce se je vpisal še Pogba, Henrik Mkhitarjan pa se je še četrtič v sezoni izkazal v vlogi asistenta.

Piko na “i” je v 84. minuti postavil Martial, potem ko mu je podal Pogba.

Manchester United je z dvema zmagama po dveh tekmah na vrhu lestvice, Swansea pa ima le točko in se bo verjetno moral na koncu sezone boriti za obstanek, saj so izgubili glavni “stroj” za doseganje golov, Gylfija Sigrudssona.