"Norišnica" na stadionu St. Mary, Liverpool rešil Mané

Premier Liga 19. Avg 201717:51 > 17:52
Ian Walton, Getty Images Sport

Termin ob 16. uri je v Premier ligi zaznamovalo srečanje med Southamptona in West Hama. Zmage so veselili domači, nove tri točke pa so "odkljukali" še Liverpool, Watford, West Bromwich in Leicester.

Southampton je na St. Mary’s stadionu pričakal West Ham in s pomočjo dveh golov iz enajstmetrvoke slavil s 3:2. Manolo Gabbiadini je po 12 minutah “svetnikom” prinesel vodstvo s sijajnim volej udarcem z roba kazenskega prostora.

V 33. minuti je West Ham ostal z igralcem manj, potem ko je pregrob štart storil Marko Arnautović. Dobil je kar neposreden rdeč karton. Štiri minute kasneje je Jose Fonte zakrivil najstrožjo kazen, ki ga je v vodstvo z 2:0 spremenil srbski reprezentant Dušan Tadić.

V nadaljevanju se West Ham ni obnašal čisto nič podobno ekipi, ki ima igralca manj, tako da so še pred odhodom v slačilnico znižali. Na 2:1 je znižal Chicarito, ki je v 74. minuti še izenačil.

Tekmo je odločila enajstmetrovka v sodnikovem podaljšku, ki ga je zakrivil Pablo Zabaleta. Za tri točke “svetnikov” je v polno meril Charles Austin. Prva zmaga Southamptona in še drugi zmag West Hama v novi sezoni.

Liverpool je v prvem ligaškem obračunu na Anfieldu v tej sezoni zabeležil pomembno zmago proti Crystal Palaceu. Gol za tri točke na tekmi, ki na oko ni bila ravno najlepša, je dosegel Sadio Mané, ki je izkoristil veliko napako Luke Milivojevića.

Watford je po remiju v prvem krogu prišel do treh točk na gostovanju. V Bournemouthu sta za “sršene” v polno merila Richarlison in Etienne Capoue. Za prvega je to debitantski nastop v elitnem angleškem klubskem tekmovanju.

Z enakim rezultatom je slavil tudi Leicester proti Brightonu. Že v prvi minuti srečanja je za “lisice” zadel Shinji Okazaki, v 54. minuti pa je tri točke potrdil Harry Maguire. Vseeno ima moštvo prvakov iz predlanske sezone eno veliko skrb, ker se je igro v drugem polčasu zaradi pošodbe zapustil James Vardy.

West Brom. je kot gost prevladal nad Burnleyem z golom Hala Robson-Kanuja v 71. minuti. Strelec odločilnega gola je 12 minut kasneje prejel rdeči karton, ker je s komolcem udaril nasprotnika.