City "razmontiral" Liverpool z igralcem več

Getty Images Sport, Michael Regan

Manchester City je v derbiju kroga na Etihadu razbil Liverpool s 5:0. Redsi so od 37. minute dalje igrali z igralcem manj, saj je rdeči karton zaradi starta nad Edersonom prejel Mane in tako niso imeli pravih možnosti.

Liverpool je danes doživel prvi zelo visok poraz, ki močno boli. Redsi so se oddaljili od najvišjih mest in zelo težko bodo ob zelo močni konkurenci prilezli nazaj pod ali na vrh.

Manchester City je povedel že v 27. minuti, ko je po podaji De Bruyneja zadel Sergio Aguero. Zelo slabo je delovala obramba Liverpoola, ki je tako klonila prvič.

V 37. minuti pa se je zgodil dogodek, ki je zaznamoval tekmo in jo kot se je kasneje izkazalo tudi bil odločilen. Liverpool je bil v protinapadu, Mane je želel priti do žoge in v tej želji je visoko dvignil nogo ter pokosil vratarja Edersona, ki je negiben obležal na tleh. Mane je prejel rdeči karton, vratarja modrih pa so kar nekaj časa še oskrbovali na zelenici.

Dogodek iz 37. minute:

Še pred koncem polčasa je v 51. minuti (dolg je bil namreč sodniški podaljšek) je po novi podaji De Bruyna tokrat zadetek dosegel Brazilec Gabriel Jesus in še pred odhodom v slačilnico odločil zmagovalca.

Redsi so na vse načine sicer v drugem delu poizkušali priti do kakšne ugodne situacije vendar jim enostavno ni uspelo skupaj sestaviti nič pametnega.

Že v 53. minuti pa smo lahko videli novo lepo hitro akcijo sinje modrih, Aguero je stekel sam proti vratom in nesebično podal do Jesusa, ki je zatresel prazno mrežo za 3:0.

Končni rezultat pa je postavil Leroy Sane, ki je zadel po podaji Mendya, najprej za 4:0, potem pa v sodniškem podaljšku še za 5:0, ko je s pravim evrogolom zabil še zadnji žebelj v krsto Liverpoola.