Liverpool v Londonu pometel z West Hamom

Shaun Botterill/Getty Images

Liverpool je zmago proti Mariboru v ligi prvakov nadgradil s prepričljivo predstavo v 11. krogu Premier lige proti West Hamu. Redsi so v Londonu slavili s 4:1.

Ekipa Jürgena Kloppa je povsem nadigrala domačo zasedbo in z visoko zmago pod vprašaj znova postavila službo Slavena Bilića na klopi West Hama. Londončani so po porazu z redsi na 17. mestu na lestvici z devetimi točkami, zgolj eno točko nad cono izpada, medtem ko je Liverpool s peto zmago pri 19 točkah, s čimer se je na četrtem mestu izenačil s Chelseajem in Arsenalom.

Gostje so dobro odprli srečanje in po nekaj lepih akcijah povedli v 21. minuti. V protinapadu 3:1 je Sadio Mane nesebično podal do Mohameda Salaha, ki ni imel težkega della. Za vodstvo redsov z 2:0 v prvem polčasu je le tri minute kasneje po odbiti žogi iz kota zadel Joel Matip. Domači navijači so nekaj upanja dobili po zadetku Manuela Lanzinija, a je Kloppova zasedba hitro razrešila vprašanje o zmagovalcu.

V 56. minuti je Alex Oxlade Chamberlain iz drugega poizkusa po novem protinapadu dosegel prvi zadetek v dresu Liverpoola, piko na i pa je 15 minut pred koncem po podaji Maneja po odličnem udarcu postavil Salah.