"Topovi" ustrelili pet krogel, Chelseajev "minimalec"

Premier Liga 29. Nov 201722:37 > 22:38
Mike Hewitt/Getty Images

Nogometaši Arsenala so doma prepričljivo premagali Huddersfield (5:0) , potem ko je varovancem Arsenea Wengerja v razmaku štirih minut drugega polčasa uspelo zadeti kar trikrat.

Gostom je prvi udarec z golom zadal Alexandre Lacazette, ki je zadel v tretji minuti. Pri akciji je sodeloval tudi Aaron Ramsey. Zaradi prejetega udarca je strelec gola nato zapustil zelenico, njegova menjava Olivier Giroud, pa je nadaljevala tam, kjer je rojak začel.

V 68. minuti je po lepi akciji in številnih natančnih podajah zadel za 2:0, kar je popolnoma dotolklo “terierje”, saj je že v naslednjem napadu mrežo zatresel Alexis Sanchez, dokončno pa je zmagovalca odločil Mesut Özil, ki je zabil v 72. minuti. Za “petardo” je poskrbel nov zadetek Girouda.

Arsenal s to zmago ostaja na četrtem mestu (28 točk), Huddersfield pa je štirinajsti s 15 točkami.

Aktualni prvak Chelsea je proti Swanseaju dosegel minimalno zmago. Edini gol za modre je dosegel branilec Antonio Rüdiger v 55. minuti. Po strelu N’Goloja Kanteja se je žoga odbila do Nemca, ta pa je bil natančen z glavo.

Čeprav tega rezultat sicer ne kaže, so domači do zmage prišli brez večjih težav, saj so imeli celoten potek srečanja nadzor nad dogajanjem na igrišču. Swansea si resne priložnosti za gol ni ustvaril. Chelsea ima sedaj 29 točk in se nahaja na 3. mestu, Swansea je predzadnji z le devetimi.

V zanimivem srečanju Bournemoutha in Burnleya so gostje odnesli zmago z 2:1 in tako nadaljujejo z dokazovanjem, da ne sodijo rang nižje. Gola sta dosegla Chris Wood in Robert Brady, za domače pa Joshua King. Ekipa Seana Dychea je trenutno na visokem 6. mestu s 25 točkami, “južnjaki” pa zasedajo 15. mesto (14 točk).