Tottenham v drugo le boljši od Newporta

Twitter

Tottenham je na drugi tekme 1/16 fa pokala pred domačimi gledalci vendarle uspel premagati Newport in tako napredovati v osmino finala.

Prva tekma med tema dvema kluboma se je končala 1:1. Strelec za takrat domače je bil Padraig Amond, za Spurse pa je šele v 82. minuti zadel Harry Kane.

Spursi znova niso začeli v svoji najmočnejši enajsterici, na klopi je tokrat ostal tudi Harry Kane. A so se domači vseeno že v prvem polčasu uspeli razigrati. Prvič so zadeli v 26. minuti, ko je Dan Butler dosegel avtogol. V 34. minuti pa je na 2:0 povišal Erik Lamela, ki je zadel prvič po 16. mesecih.

Spursi so prevladovali skozi celotno srečanja in nasprotniku praktično niso dopuščali prostora. V drugem polčasu so malce tudi štedili moči in tekmo mirno pripeljali do konca.

V osmini finala se bo Tottenham pomeril z nižjeligašem Rochdale.