Rashfordova rapsodija, Redsi poraženi na Old Traffordu

Premier Liga 10. Mar 201813:04 > 15:25
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Uniteda so v največjem angleškem derbiju z 2:1 premagali Liverpool. Za vrage je dvakrat zdel Marcus Rashford, ki je sploh prvič v tem koledarskem letu zaigral v prvi postavi Uniteda.

Odkar je na klopi Manchester Uniteda Jose Mourinho, se Portugalec za derbije res dobro pripravi. Njegovo razmerje v tekmah proti največjim rivalom je znašalo 3 remiji in gol razlika 1-1, a tokrat je bilo drugače. Videli smo precej bolj napadalno usmerjeno tekmo in tri zadetke.

V prvem delu srečanja je nezbranost obrambe Liverpoola kar dvakrat izkoristil mladi napadalec Marcus Rashford (14. in 24. minuta) ter postavil izid polčasa 2:0.

Liverpool je bil v drugem delu srečanja konkretnejši, si ustvaril več priložnosti in zadel s pomočjo branilca Erica Baillya. Francoz je v 66. minuti  – ob podaji v petmetrski prostor – žogo želel izbiti v kot, pa jo spravil ravno med Davida De Geo in desno vratnico.

Redsi so si do konca ustvarili še nekaj polpriložnosti, a do izenačenja niso uspeli priti. Po 30. krogih je United (65 točk) na drugem mestu povečal prednost pred Liverpoolom (60), slednji pa lahko pade na četrto, če bo Tottenham jutri zmagal v Bournemouthu.