Toča golov, pretep, kartoni in na koncu zmaga Arsenala

Premier Liga 8. Apr 201817:08 > 17:10
Julian Finney, Getty Images

Arsenal in Southampton sta odigrala tekmo, polno preobratov, na koncu pa so le vse tri točke ostale na Emiratesu.

Arsenal je na prvi nedeljski tekmi premiershipa v 33. krogu Southampton premagal s 3:2. Ekipi sta gledalcem ponudili dobro tekmo preobratov, neizkoriščenih priložnosti in kar petih golov.

V 17. minuti so povedli “svetniki”, za katere je zadel Shane Long. Irec je izkoristil neodločnost Petra Cecha in Skhödrana Mustafija. V 29. minuti so se razveselili domači navijači. Pierre Emerick Aubameyang je izkoristil podajo Dannya Welbecka in dosegel šesti gol v dresu “topničarjev”. Le devet minut kasneje je Arsenal povedel. Tokrat je v polno meril Welbeck, asistenco je vpisal Alex Iwobi.

V drugem polčasu sta ekipi pokazali vrhunski nogomet, do gola pa so spet prvi prišli gostje. Charlie Austin je zadel samo minuto potem, ko je prišel na zelenico. Še drugič je za gol podal Cedric Soares.

Tekmo je v 81. minuti odločila naveza Iwobi-Welbeck. Prvi se je še enkrat več izkazal s podajo, junak srečanja pa je postal Welbeck (dva gola in podaja).

V 92. minuti je med protinapadom gostov Jack Wilshere za dres pocukal Jacka Stephensa, ki mu je vrnil z udarcem, sodnik pa mu je za kazen pokazal pot v slačilnico, Wilshere jo je odnesel z rumeno kaznijo.

Sledilo je prerivanje, Mohamed Elneny se je postavil pred žogo in ni dovolil, da Southampton izvede prosti strel, zaradi česar je tudi on prejel rdeči karton.