Lacazette za tri točke Arsenala v Cardiffu

Premier Liga 2. Sep 201816:06 > 16:29
Clive Mason/Getty Images

Nogometaši Arsenala so v 4. krogu premier lige s 3:2 slavili v valižanski prestolnici, Cardiffu.

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Topničarji so povedli v 11. minuti, ko je Skhödran Mustafi sijajno streljal z glavo po kotu Granita Xhake. Cardiff je uspel izenačiti v sodniškem podaljšku prvega dela. Zadel je Victor Camarasa, ki je izkoristil predložek Joea  Bennetta.

Novo prednost gostom je prinesel Pierre-Emerick Aubameyang, ki je v 62. minuti mrežo zatresel z udarcem s kakšnih 18 metrov, pred tem mu je s peto žogo nastavil Alexandre Lacazette.

Valižani se niso ustavili in še enkrat prišli do izhodišča za vsaj točko. V 70. minuti so modri izvedli prosti strel, žogo pa je z glavo v gol pospravil Danny Ward. Tri točke je Arsenalu prinesel Lacazette, ki je bil s pravo “bombo” natančen v 81. minuti, podajalec pa tokrat Lucas Torreira.

Ekipa Unaija Emerya je po štirih kolih s polovičnim izkupičkom (2-0-2) na 9. mestu lestvice. Cardiff se lahko pohvali z dvema remijem in dvema porazoma in trenutno deli 16. mesto.