Štirica Liverpoola, debakel Fulhama, siloviti Watford

Premier Liga 27. Okt 201817:46 > 17:58
Laurence Griffiths, Getty Images

Liverpool tudi po 10. krogu Premier lige ostaja neporažen, potem ko je prepričljivo odpravil Cardiff in prevzel prvo mesto na lestvici. Fulham Slaviše Jokanovića je na domačem igrišču z 0:3 klonil proti Bournemouthu.

Liverpool je potrdil vlogo velikega favorita na Anfieldu in slavil s prepričljivih 4:1. Serijo zadetkov je v 10. minui odprl Mohamed Salah, v nadaljevanju pa so imeli gostje tudi nekaj sreče, da so na odmor odšli samo z zadetkom zaostanka. Drugi gol je padel v 66. minuti, strelec Sadio Mane. V 77. minuti je Cardiff z izenačenjem poskrbel za nekoliko bolj razburljiv zaključek, a je zadetek očitno zgolj spodbudil izbrance Jurgena Kloppa, posebej egipčanskega faraona.

Salah je namreč podal tako za zadetek Xherdana Shaqirija kot Maneja za končnih 4:1. Redsi so po novi zmagi na vrhu lestvice s 26 točkami in bodo tam ostali najmanj do ponedeljka, ko Manchester City gostuje pri Tottenhamu, Cardiff je na 17. mestu s petimi točkami.

Brighton je bil doma z 1:0 boljši od Wolverhamptona, Bournemouth je v gosteh s 3:0 šokiral Fulham Slaviše Jokanovića, Wattford je prav tako s 3:0 pred svojimi gledalci odpravil Huddersfield, Southampton in Newcastle pa sta se razšla brez zadetkov.