Rdeči vragi počastili Solskjaera s petardo na debiju

Premier Liga 22. Dec 201820:01 > 20:31
Stu Forster, Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so premagali Cardiff v gosteh s 5:1, kjer je na klopi Rdečih vragov debitiral Ole Gunnar Solskjaer.

Manchester United je na prvi tekmi po odhodu Portugalca Joseja Mourinha s klopi odigral zelo dobro in prišel do osme zmage v sezoni.

Rdeči vragi so prišli do vodstva v 3. minuti po odlično izvedenem prostem udarcu Marcusa Rashforda s 30m. Ander Herrera je v 29. minuti prednost podvojil s strelom z razdalje.

Valižani so bili v prvem polčasu brez priložnosti, le v 38. minuti so izkoristili enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Victor Camarasa. Rashford je v svojem šestnajstercu igral z roko. Samo 3 minute kasneje je United prišel do novega gola po sijajni akciji Anthonyja Martiala.

V 57. minuti je svoj prvi gol na tekmi dosegel Jesse Lingard, ko je zanesljivo realiziral strel z bele točke, do katerega je prišlo zaradi prekrška nad njim. Še drugič pa je bil Lingard natančen v 90. minuti, ko je postavil končni izid 5:1.

Ekipa Oleja Gunnarja Solskjaera po zmagi proti Cardiffu zaseda 6. mesto na lestvici z 29. točkami, Valižani so 17. s 14 točkami.

Za Boxing day 26. decembra United pričakuje Huddersfield, Cardiff pa gosti pri Crystal Palaceju