Najstnik zrušil Arsenal, Nasri asistent ob povratku

Premier Liga 12. Jan 201915:17 > 15:24
Marc Atkins/Getty Images

Nogometaši West Hama so na prvi tekmi 22. kroga Premier lige na mestnem derbiju z 1:0 odpravili Arsenal.

West Ham se je veselil povsem zaslužene zmage proti veliko bolj uglednemu mestnemu tekmecu. Glavni junak velike zmage je postal mladi defenzivec Declan Rice, ki bo čez dva dni slavil svoj 20. rojstni dan.

Prvo priložnost za West Ham je v sedmi minuti zapravil Mark Noble, medtem ko je bil na drugi strani nenatančen Alexandre Lacazette.

Rice bi se med strelce lahko vpisal že v 46. minuti, vendar je žoga po njegovem udarcu z glavo končala tik ob levi vratnici Arsenala.

Samo dve minuti kasneje je Rice le uspel zatresti mrežo topničarjev, medtem ko mu je podal povratnik v Premier ligo Samir Nasri. Za nekdanjega francoskega reprezentanta je bil to prvi nastop v Premier ligi, potem ko se je vrnil na Otok iz turške Antalyje.