Newcastle šokiral City, United ostal brez zmage

Premier Liga 29. Jan 201922:43 > 22:54
Ian MacNicol, Getty Images

24. krog Premier League je prinesel veliko zanimivega, brez zmage pa sta ostala oba velikana iz Manchestra. City, ki se bori za naslov je kljub vodstvu v gosteh z 2:1 izgubil proti Newcastlu. United pa je doma prvič odkar jih vodi Ole Gunnar Solskjær ostal brez zmage.

Manchester City je na gostovanju doživel nepričakovan spodrsljaj proti Newcastlu. Sinje modri so sicer povedli že v prvi minuti, ko je zadel Serigo Aguero, vendar več kot očitno je ta zadetek lanskoletne prvake uspaval. Kljub vsemu so gostje nadzorovali potek tekme in na odmor odšli s prednostjo.

V drugem polčasu pa so srake iz dveh strelov proti vratom dosegle dva zadetka. Kot prvi je bil v 66. minuti uspešen Salomon Rondon, v 80. minuti pa je uspešno enajstmetrovko izvedel Matt Ritchie in poskrbel za popolno presenečenje Newcastla, ki ga nihče ni pričakoval. City je doživel boleč poraz v boju za naslov, saj za Liverpoolom s tekmo več še vedno zaostaja za štiri točke.

Kot drugi je razočaral tudi Manchester United, ki je doslej slavil na osmih zaporednih tekmah, odkar jih je prevzel Ole Gunnar Solskjær. Danes pa se je rdečim vragom prvič zalomilo. Pred domačimi gledalci so namreč šele v sodniškem podaljšku prišli do remija z 2:2 proti Burnleyu.

Gostje so povedli v 51. minuti, ko je zadel Barnes. V 81. minuti se je že zdelo, da je tekma odločena, saj so gostje preko Wooda še povišali svojo prednost. A so se vragi vrnili, najprej je v 87. minuti enajstmetrovko uspešno izvedel Pogba, potem pa je točko domačim priboril Victor Lindelof z golom v 92. minuti.

United je sicer skozi celotno tekmo prevladoval vendar nikakor niso uspeli priti do zadetka,

ARSENAL 2:1 CARDIFF
Aubameyang 66./11-m, Lacazette 83.; Mendez-Laing 93.

FULHAM 4:2 BRIGHTON
Chambers 47., Mitrović 58., 74., Vietto 79.; Murray 3., 17.

HUDDERSFIELD 0:1 EVERTON