Bobby Reid z dvema goloma pokopal Bournemouth

Premier Liga 2. Feb 201920:10 > 20:33
Warren Little, Getty Images Sport

Nogometaši Cardiffa so na tekmi 25. kroga Premier lige z 2:0 premagali Bournemouth in prišli do pomembne zmage. Tekmo je zaznamovalo tudi slovo navijačev od Emilana Sale.

Veliki junak obračuna je bil slavljenec Bobby Reid, ki je na svoj rojstni dan dosegel dva zadetka. Zadnji nogometaš v Premier ligi, ki je na svoj rojstni dan zabil dva gola je bil Christian Benteke, ki mu je to uspelo 3. decembra 2016 v dresu Crystal Palaca.

Reid je prvi gol dosegel v 5. minuti, ko je vnovčil enajstmetrovko. 26-letnik se je ob slavju zadetka spomnil na Emilana Salo in pokazal posebej potiskano majico za to priložnost. Za Cardiff je to bila prva domača tekma po letalski nesreči, v kateri je Sala izginil. Navijači valižanskega kluba tako nikoli niso dočakali, da bi najdražja okrepitev kluba sploh oblekla dres Cardiffa.

Zaradi tragedije smo pred tekmo videlu tudi minuto molka in polaganje cvetja, navijači pa so se Sali posvetili tudi s transparenti.

Reid je drugi zadetek na tekmi dosegel v 46. minuti in dokončno razrešil vprašanje zmagovalca.