En, dva, tri, štiri, pet, šest, Chelsea stisnjen v pest

Premier Liga 10. Feb 201916:37 > 18:17
Dan Mullan, Getty Images Sport

Derbi 26. kroga Premier lige na Etihadu je prepričljivo dobil City, ki je Chelsea ponižal kar s 5:0. Domači so se z zmago vrnili na prvo mesto razpredelnice, kjer sedaj za točko vodijo pred Liverpoolom. Če bo Chelsea tako nadaljeval, se jim bo izmuznila liga prvakov!

Laurence Griffiths/Getty Images

Kakor proti Arsenalu, je City tudi proti Chelseaju hitro prišel do vodstva. Obramba Chelseaja je v 4.minuti na desni strani povsem pozabila na osamljenega Bernarda Silvo, ki je žogo izvrstno poslal na drugi konec kazenskega prostora, tam se je osamljen znašel Raheem Sterling ter Etihad spravil v delirij.

Po golu je Chelsea zaigral deprimirano in tako so si domači po le treh minutah pripravili novo 100-odstotno priložnost. Spet je lepo podal Silva, Kun Agüero je zgrešil z nekaj metrov.

No, v 13. minuti se je Argentinec za zapravljeno odkupil. Aleksander Zinčenko je žogo ukradel na polovici Chelseaja, zaposlil Agüera, ki je z 20 metrov lepo zadel nasprotni zgornji kot.

Le pet minut kasneje je bilo jasno, da bi bilo mogoče bolje, če bi igralci iz Londona ostali doma. Spet je bil glavni protagonist akcije Agüero. Ross Barkley je žogo vračal Kepi Arrizabalagi, žoga je bila prekratka, Baska je prehitel “Kun” in povišal na 3:0. To je zanj že 159. ligaški gol v dresu Citya, s čimer je postal klubski rekorder.

To pa v prvem polčasu niti približno ni bilo vse. V 25. minuti je “bombo” z 18 metrov proti golu usmeril Ilkay Gündogan in postavil rezultat prvega dela.

Tako, kot so “meščani” delovali v prvem polčasu, se je vse skupaj tudi nadaljevalo. V 56. minuti je Sterling z leve prodrl v kazenski prostor, kjer ga je podrl Cesar Azpilicueta in dal sodniku Michaelu Deanu dovolj tehten argument, da ta pokaže na belo točko.

Najstrožjo kazen je izvedel (ja kdo drug kot) Agüero in odjeknila je “petarda”. Drugi “hat-trick” Argentinca v zadnjih treh krogih in skupno že njegov 11. v premier ligi.

“Motor” domačih se je nato umiril. Videli smo precej bolj rezervirano igro na obeh straneh, piko na “i” veličastni zmagi varovancev Pepa Guardiole pa je po podaji Zinčenka v 80. minuti dosegel Sterling za končnih 6:0. Trener Chelseaja Maurizio Sarri je bil po srečanju tako zelo razočaran, da Guardioli sploh ni segel v roko.

City s tekmo več od Liverpoola sedaj spet vodi, ima enako število točk (65), medtem ko je Chelsea na šestem mestu z enakim številom točk, kot mestni rival Arsenal. Ćez dva tedna sledi veliki derbi, ko na Etihad prihaja Liverpool, Chelsea pa se bo 27. februarja doma pomeril s Tottenhamom.