Warnock: Najboljša liga, najslabši sodniki

Premier Liga 31. Mar 201917:49 > 17:49
Michael Steele /Allsport

Trener Cardiffa Neil Warnock je bil po porazu proti Chelseaju razumljivo ogorčen nad sodniki, ki so ekipo iz Walesa grdo oškodovali.

Cardiff je vse do 84. minute vodil z 1:0, nato pa je iz prepovedanega položaja izenačil Azpilicueta. Za popoln preobrat je v 91. minuti poskrbel Loftus-Cheek.

Težko je. Na svoje igralce sem zelo ponosen, sodniki pa so me močno razočarali… Skrajni čas je že, da se uvede VAR,” je po tekmi ocenil Neil Warnock, ki je novinarsko konferenco prestavil za nekaj minut, saj se je moral pomiriti.

Tri tedne smo se pripravljali za to tekmo, nato pa izgubili zaradi sodnikov. Zdelo se je, da se ne zavedajo, kako pomemben obračun je bil to za nas. Če bi bil navijač Burnleyja in Brightona, bi bil v tem trenutku zelo srečen. Nismo mi krivi, če sodniki ne vidijo očitnih stvari. Prepovedan položaj ob golu je bil povsem jasen, morali pa bi imeti še dve enajstmetrovki. Kaj je sodnik razmišljal, mi ni jasno. Ali je to kazen zame? Ne vem. Vem le, da imamo najboljšo ligo na svetu, v kateri pa sodijo najslabši sodniki. Na tem nivoju takšnih napak ne sme biti. Pri 70 letih ne delam zato, da doživljam takšne stvari. Ostal sem brez besed. Moji igralci so prepričani, da so prejeli strel v glavo. To se ni zgodilo prvič. Tega si ne zaslužimo. Izgovorov ne sme biti, to je bil kriminalem večer,” dodaja Warnock.

Cardiff je po porazu ostal pri 28 točkah in na 18. mestu, ki ne zagotavlja obstanka. Za Burnleyjem in Brightonom zaostaja za pet točk.