Drama na Wembleyu, Charlton se vrača v Championship

Premier Liga 26. Maj 201918:05 > 18:06
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Danes je bila na Wembleyu odigrana zadnja tekma dodatnih kvalifikacij za uvrstitev v Championship, oziroma drugo angleško nogometno ligo. Po pravi drami je na koncu slavil Charlton, ki je z 2:1 ugnal Sunderland in se vrača med drugoligaše.

Charlton se je veselil najpomembnejše zmage v letošnje sezone, ki je hkrati pomenila tudi napredovanje v drugo angleško ligo t.i. Championship. Sunderland je nič kriv nič dolžal povedel po grobi napaki Charltona že v 5. minuti, ko je avtogol dosegel Naby Sarr.

Še pred koncem prvega polčasa je Sunderland izenačil in sicer v 33. minuti preko Bena Purringtona.

In, ko je že kazalo, da bodo sledili podaljški je v 94. minuti za napredovanje v drugo ligo Charltona poskrbel Patrick Bauer.