Chelsea po novi zmagi že 8 točk pred zasledovalci

Premier Liga 22. Jan 201719:18 > 19:38
Getty Images/Richard Heathcote

Na svojem 100. nastopu za Chelsea v vseh tekmovanjih je Diego Costa poskrbel za novo zmago svoje ekipe. Londončani so pred svojimi gledalci z 2:0 ugnali Hull City, drugi gol za modre je dosegel Gary Cahill.

Liverpool je v tem krogu izgubil, Tottenham in City sta remizirala, to pa je izkoristil vodilni Chelsea, ki se je z zmago nad Hullom še učvrstil na prvem mestu.

Prvi polčas je trajal kar 55 minut, saj se je sredi prvega dela huje poškodoval Ryan Mason, tako da je bila igra prekinjena za dalj časa. Tik pred koncem pa so Londončani uspeli kronati svojo terensko premoč. Victor Moses je z desne strani v kazenskem prostoru našel Diega Costo, igralec, ki naj bi bil na robu odhoda na Kitajsko pa je žogo poslal v mrežo.

V drugem polčasu je Chelsea iskal zadetek, ki bi dokončno odločil tekmo, do njega pa je prišel pred samim koncem obračuna. Fabregas, zanj je bila to 101. asistenca v Premier ligi, je podal iz prostega strela, branilec Gary Cahill pa je žogo poslal v mrežo.

Varovanci Antonia Conteja imajo že 8 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, ki je po zmagi proti Burnleyu zdaj Arsenal.