United težje od pričakovanj v finale ligaškega pokala

Premier Liga 26. Jan 201722:30 > 22:36
Getty Images/Alex Livesey

V finalu ligaškega pokala smo pričakovali veliki angleški derbi med Liverpoolom in Manchester Unitedom, a se to ne bo zgodilo. Redsi so izpadli proti Southamptonu, United pa se je skoraj opekel sHullom.

Rdeči vragi so branili prednost iz prve tekme, ki so jo z zadetkoma Mate in Fellainija dobili z 2:0. Na povratni tekmi je bilo precej težje kot so mnogi pričakovali, Hull pa je že v prvem polčasu prepolovil zaostanek, ko je iz enajstmetrovke v polno meril Huddlestone.

United je v 66. minuti izenačil prek Pogbaja, vseeno pa je Hull še enkrat prišel v vodstvo, pet minut pred koncem je v polno meril Oumar Niasse. Ker v tem tekmovanju ne velja pravilo golov v gosteh, bi morebitni tretji gol domače zasedbe prinesel podaljšek.

To se ni zgodilo, Manchester United se je veselil uvrstitve v finale, ki bo 26. februarja na Wembleyu, nasprotnik pa bo Southampton.