City z 8:0 (!) Watford zmlel v prah

Premier Liga 21. Sep 201917:12 > 17:20
Laurence Griffiths/Getty Images)

Čeprav je Leicester po preobratu odpravil Tottenham, so za osrednjo zgodbo sobotnega dogajanja v šestem krogu Premier lige poskrbeli nogometaši Manchester Cityja, ki so s kar 8:0 zmleli skromni Watford.

Getty Image/Jan Kruger / Stringer

Že po uvodnih trenutkih obračuna med Manchester Cityjem in Watfordom je bilo jasno, da bodo gostje Etihad zapustili brez točk in s polno mrežo zadetkov. Domači so povedli v prvi minuti, ko se je Kevin de Bruyne sprehodil po desni strani, nato podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu David Silva in zadel za 1:0. Šest minut kasneje je Sergio Aguero v polno meril iz bele točke, nato je v 12. minuti zadel še Riyad Mahrez, Bernardo Silva je v 15. minuti doesegel svoj prvi zadetek na srečanju, izid prvega polčasa (5:0) pa je v 18. minuti postavil Nicolas Otamendi.

Izbranci Pepa Guardiola so s strelskimi vajami nadaljevali tudi v drugem polčasu. Bernardo Silva je v polno meril še v 49. in 60. minuti za hat-trick, piko na i pa je v 84. minuti s fantastičnim zadetkom po dveh podajah postavil De Bruyne.

Sinje-modri so se veselili druge najvišje zmage v zgodovini Premier lige, rekord še naprej ostaja v rokah Manchester Uniteda, ki je leta 1995 Ipswich odpravil z 9:0.

Burnley je doma z 2:0 odpravil Norwich, Sheffield United pa je bil z enakim rezultatom v gosteh boljši od Evertona, Leicester je zgodaj popoldne po preobratu z 2:1 odpravil Tottenham. Na zadnji sobotni tekmi 6. kroga Premier lige sta se Newcastle in Brighton razšla brez zadetkov.