Mignolet na koncu junak Liverpoola

Premier Liga 31. Jan 201720:42 > 22:51
Getty Images/Clive Mason

V derbiju 23. kroga angleške Premier lige sta se Liverpool in Chelsea na Anfieldu razšla z 1:1. Velik junak Liverpoola je vratar Simon Mignolet, ki je Diegu Costi ubranil enajstmetrovko.

Chelsea je povedel v 25. minuti, ko je s prostega strela krasno zadel David Luiz, ki je kaznoval nepripravljenega vratarja Liverpoola Simona Mignoleta. Liverpool si v prvem polčasu ni priigral nobene prave priložnosti. Redsi so le enkrat sprožili v okvir vrat, kar je bilo seveda premalo.

Drugi polčas se je za domače začel bolje. Že v četrti minut nadaljevanja so varovanci Jürgena Kloppa imeli fantastično priložnost. Žoga je po hitrem napadu prišla do Firmina, ki je bil sam pred vratarjem Chelseaja Thibautom Courtoisem, a priložnosti ni izkoristil. Žoga je po slabem strelu končala na tribuni.

V 52. minuti so bili gostje blizu povišanju vodstva, vratnico je zadel Victor Moses. Le šest minut kasneje pa je domačim uspelo izenačiti. Po nekaj “glavometa” v kazenskem prostoru je gol za Liverpool dosegel Georginio Wijnaldum. S tem golo je Nizozemec nadaljeval tradicijo, da gole v Premier ligi dosega le na domačem stadionu. To je bil že njegov 14. gol na domači zelenici Newcastla in Liverpoola.

V 76. minuti bi lahko gostje ponovno prišli do vodstva, a je enajstmetrovko zapravil Diego Costa. Za napako v prvem polčasu se je z odlično reakcijo odkupil Simon Mignolet. Do konca tekme smo videli še nekaj nevarnih napadov na eni in drugi strani, a je rezultat ostal nespremenjen.

Chelsea je zaradi spodrsljaja Arsenala, Topničarji so doma z 1:2 izgubili proti Watfordu, povišal svojo prednost na lestvici. Drugi je zdaj Tottenham, ki je z 0:0 remiziral na gostovanju pri Sunderlandu.

Preverite vse rezultate torkovih tekem in trenutno lestvico Premier lige.