Arteta začel s porazom, preobrat Chelseaja v zaključku

Premier Liga 29. Dec 201916:57 > 17:00
Julian Finney/Getty Images

Na londonskem derbiju v 20. krogu Premier League je Mikel Arteta na debiju na klopi Arsenala doživel boleč poraz proti Chelseaju, potem, ko so modri v samo nekaj minutah v zaključku tekme prišli do zmage z 2:1.

Arsenal je odlično začel londonski derbi in povedel že v 13. minuti, ko je v polno meril Pierre-Emerick Aubameyang. Topničarji so prevladovali skozi celoten prvi polčas. Chelsea je deloval dokaj nebogljeno.

V drugem polčasu so se zadeve na igrišču sicer spremenile, vendar igra Chelseaja vseeno ni prišla do pravega izraza. Arsenal se je v zaključku tekme bolj kot ne povlekel na svojo polovico in branil minimalno prednost. Kar pa se jim je maščevalo.

V 83. minuti je po predložku Masona Mounta slabo ocenil let žoge vratar Bernd Leno, vse skupaj pa je z lahko zaključkom izkoristil Jorginho. Samo nekaj minut poznej, natančneje v 87. minuti je Tammy Abraham izkoristil podajo Williana in poskrbel za popoln preobrat in zmago modrih.