Poraz Mourinha, novi zmagi za Watford in Leicester

Premier Liga 1. Jan 202015:59 > 16:37
Julian Finney/Getty Images

Za nami je že pet novoletnih tekem v Premier League. Na treh tekmah, ki so se pričele ob 16. uri sta do novih zmag prišla Watford in Leicester City. Tottenham pa je doživel poraz z 1:0 na gostovanju pri Southamptonu.

Tottenham je na novega leta dan izgubil prvenstveno tekmo proti Southamptonu. Domačini so slavili z minimalnih 1:0. Junak tekme je bil Danny Ings z zadetkom v 17. minuti.

Tudi tokrat varovanci Joseja Mourinha niso prikazali prepričljive predstave in doživeli nov poraz. Jasno je, da Portugalec Spursov ni preporodil na način, ki so ga od njega pričakovali mnogi.

Leicester City je na gostovanju pri Newcastlu uspel priti do nove zmage. Brandon Rodgers se je znova odločil, da odpočije svojega najboljšega nogometaša Jamia Vardya, ki pa lisicam ni prav nič manjkal.

Gostje so namreč že v prvem polčasu zabili dva zadetka. Natančna sta bila Ayoze Perez in James Maddison. Več kot zasluženo zmago proti Newcastlu pa je z zadetkom v 87. minuti potrdil mladi Hamza Choudhury.

Leicester, ki letos še naprej navdušuje, bo še naprej ostal na drugem mestu, saj je svojo prednost pred Cityem povečal na +4, zaostanek za Liverpoolom pa znaša deset točk.

Facebook

Do nove zmage je pred domačimi gledalci prišel tudi Watford, ki je doma z 2:1 ugnal Wolverhampton. Watford pod vodstvom novega trenerja Nigela Piersona igra odlično in se je že povsem približal mestom, ki prinašajo obstanek v ligi.

Za domače sta za vodstvo z 2:0 zadela Gerard Deulofeu in Abdulaye Doucure, volkove je v igro vrnil Pedro Neto, vendar to ni bilo dovolj za točko, pa čeprav so varovanci Nuna Espirita Santa od 71. minute dalje igrali z igralcem več, ko je bil izključen Christian Kabasele.