Liverpool melje naprej – padel tudi Sheffield

Clive Brunskill, Getty Images Sport

V zadnjem dvoboju 21. kroga Premier lige je Liverpool z zmago proti Sheffield Unitedu z 2:0 nadaljeval svojo serijo nepremagljivosti na domačih tleh.

Ekipa Jurgena Kloppa ostaja brez poraza v letošnji sezoni Premier lige, na Anfieldu so v ligi brez poraza že 51. tekem zapored, skupno pa v prvenstvu poraza ne poznajo že leto dni.

Redsi so za prvi zadetek v letu 2020 potrebovali vsega štiri minute. Za vodstvo z 1:0 proti Sheffield Unitedu v obračunu 21. kroga Premier lige je podal Andy Robertson, pred vrati pa se je v vlogi eksekutorja izkazal Mohamed Salah.

Gostje so izenačili v 15. minuti prek Johna Lundstrama, vendar je stranski sodnik že pred strelom upravičeno dvignil zastavico zaradi prpovedanega položaja.

Liverpool je še naprej nizal priložnosti, a je bil v vratih Sheffielda odlično razpoložen Dean Henderson, ki mu je pomagala tudi prečka. Gostujoči vratar mreže pa je bil nemočen v 64. minuti, ko je iz drugega poizkusa zadel Sadio Mane in dokončno odločil zmagovalca.

Redsi imajo po novi zmagi na vrhu lestvice 58 točk, ob tekmi manj 13 več od Leicestra in 14 od Manchester City. Sheffield je doživel letošnji šesti poraz in je na osmem mestu z 29 točkami. Liverpool se bo v 22. krogu pomeril s Tottenhamom, pred tem pa ga v Pokalu FA čaka vedno vroči mestni derbi proti Evertonu