Manchester City na Old Traffordu nadigral rdeče vrage

Premier Liga 7. Jan 202023:00 > 23:07
Alex Livesey/Getty Images

Na prvi tekmi ligaškega polfinala je Manchester City s 3:1 nadigral mestnega tekmeca Manchester United in si priigral lepo prednost pred povratno tekmo.

Začetek prvega polčasa je bil nekoliko zaspan, vse skupaj pa je spremenil Bernardo Silva, ki je v 17. minuti dosegel sijajen gol in sinjemodre popeljal v vodstvo. V 24. minuti je sijajno priložnost zapravil Raheem Sterling, a to ni zaustavilo fantov Pepa Guardiole. Slednji so nadaljevali z noro predstavo na zelenici največjega tekmeca in v 33. minuti prek Riyada Mahreza povedli z 2:0, tekmo pa dokončno odločili le šest minut kasneje, ko je avtogol dosegel Andreas Pereira. V isti minuti bi lahko City povedel že s 4:0, a je De Bruyneja s sijajno reakcijo zaustavil David de Gea.

V drugem polčasu je ritem igre pričakovano padel. Domači so po dveh menjavah Oleja Gunnarja Solskjaerja postali nekoliko nevarnejši, a so kljub temu prvi zapretili gostje. V 69. minuti se je spet izkazal De Gea, ki je zaustavil poskus Mahreza. Le minuti zatem je sledila kazen za zapravljeno priložnost. V napadu Uniteda se je izkazal Mason Greenwood, ki je pred vrati našel Marcusa Rashforda, ki je dosegel častni gol za United.

Rdeče vrage na povratni tekmi tako čaka zelo težka naloga, saj bodo morali izničiti kar dva gola zaostanka.