Klopp ugnal Mourinha: Firmino odločil proti Tottenhamu

Premier Liga 11. Jan 202020:18 > 20:21
Richard Heathcote, Getty Images

Liverpool je v derbiju 22. kroga Premier lige v gosteh z 1:0 odpravil Tottenham in tako nadaljuje niz neporaženosti ter pohod na prvi naslov angleškega prvaka po treh desetletjih suše.

Ekipa Jurgena Kloppa se je v Londonu veselila zmage številka 20 v letošnji sezoni in je prepričljivo na prvem mestu s 16 točkami prednosti pred drugouvrščenim Leicestrom. In to ob odigrani tekmi manj.

Klub iz Anfielda je z 61 osvojenimi točkami po odigranih 21 tekmah postal novi rekorder. Prejšnji rekord je bil v rokah Manchester Cityja, ki je v istem obdobju v sezoni 2017/18 osvojil dve točki manj.

Tottenham je na drugi strani ostal pri 30 točkah na sedmem mestu.

Redsi so v prvem polčasu nadzorovali ritem igre (73 odstotna posest žoge) in večino časa se je igralo pred golom domačih.

Alex Oxlade-Chamberlain je že v tretji minuti stresel prečko, nato se je ob strelu Virgila van Dijka z glavo izkazal tudi Paulo Gazzaniga. Obramba Spursov je dobre pol ure zadrževala vse nalete gostov, nato pa so redsi uspeli najti dovolj prostora za zadetek. Po gneči v kazenskem prostoru je Mo Salah našel Roberta Firmina, ki je z močnim strelom zadel ob daljši vratnici.

V drugem polčasu so domači uspeli prevzeti pobudo, Liverpool pa se je predvsem osredotočil na branjenje minimalne prednosti in protinapade (edino resnejšo priložnost je zapravil Sadio Mane).

Na drugi strani je imel veliko dela Alisson Becker. Prvi je poizkušal Lucas Moura, nato Serge Aurier in še Son Heung-min in Giovani Lo Celso v enem napadu. Son je poizkušal še v sodnikovem podaljšku, vendar ni resnejše ogrozil Beckerja in točke so odšle na Anfield.

Liverpool v naslednjem krogu v največjem angleškem derbiju čaka Manchester United, medtem ko Tottenham gostuje pri Watfordu.