Remi Chelseaja in Arsenala na Stamford Bridgeu

Premier Liga 21. Jan 202022:35 > 22:54
Chelsea/twitter

V 24. krogu Premiershipa smo na Stamford Bridgeu videli londonski derbi med Chelseajem in Arsenalom. Modri so z goloma Jorginha in Azpilicuete dvakrat vodili, Topničarji pa so z goloma Martinellija in Bellerina dvakrat izenačili in prišlo do 12. remija letos.

V derbiju 24. kroga angleške Premier lige sta se na Stamford Bridgeu pomerila Chelsea in Arsenal.

V uvodu so bili proti nasprotnikovim vratom konkretnejši domačini, Callum Hudson-Odoi je v 18. minuti z roba kazenskega prostora zadel prečko. Chelsea je povedel 10 minut kasneje. V 25. minuti je po napaki Skhodrana Mustafija David Luiz storil prekršek nad Tammyjem  Abrahamom, po katerem je Stuart Attwell pokazal na najstrožjo kazen, Brazilca pa z direktnim rdečim kartonom predčasno poslal pod prho. Uspešen izvajalec strela z bele točke je bil Jorginho.

Do konca prvega polčasa je bil za Chelsea spet nevaren Callum Hudson-Odoi, a je njegov poizkus Bernd Leno uspel zaustaviti.

Na začetku drugega polčasa je bilo spet vroče v 16-m prostoru Arsenala, ko se je zdelo, da je Bukayo Saka igral z roko, a je piščalka Attwella tokrat ostala nema. Topničarji so v 63. minuti prišli do izenačenja, ko je po hitrem solo prodoru žogo v mrežo Chelseaja poslal mladi Gabriel Martinelli. V 72. minuti se je mreža Chelseaja zatresla še enkrat, a je bil Alexandre Lacazette v prepovedanem položaju.

Chelsea je nato zapretil preko Williana, Tammy Abrahama in Rossa Barkleyja, a je bil vsakič na mestu vratar Arsenala Bernd Leno. V 84. minuti je Chelsea še drugič na tekmi povedel, po podaji Calluma Hudson-Odoija je zadel Cesar Azpilicueta, Arsenal pa je že 3 minute kasneje še drugič na tekmi izenačil. Strelec zadetka za končnih 2:2 je bil z roba 16-m Hector Bellerin.

Chelsea je prišel do 40. točke v letošnji sezoni in na lestvici ostaja na 4. mestu, Arsenal pa je po že 12. remiju v tej sezoni na 10. mestu in je zbral 10 točk manj.

V preostalih srečanjih tega kroga je pred londonskim derbijem Manchester City z golom Aguera na gostovanju premagal Shefiield United, v gosteh pri Crystal Palaceu pa je z goloma Redmonda in Armstronga slavil tudi Southampton. Everton je doma proti Newcastle do 94. minute vodil z 2:0 (Kean, Calwert-Lewin), nato pa so srake z dvema goloma Lejeuneja v sodniškem dodatku vendarle prišle do točke. Aston Villa je z 2:1 na Villa parku premagala Watford (Luiz, Konsa; Deeney), Bournemouth pa je na Vitalityju proti Brightonu dosegel še gol več (Wilson 2x, Gross-ag; Mooy).