Četrto mesto vse bolj ogroženo – Chelsea samo do točke

Premier Liga 29. Feb 202017:57 > 18:01
Marc Atkins/Getty Images

Sobotni popoldanski spored 28. kroga Premier lige je ponudil štiri obračune. Chelsea je povedel na gostovanju pri Bournemouthu, na koncu pa reševal točko (2:2).

Chelsea je na gostovanju pri Borunemouthu povedel z zadetkom Marcosa Alonsa v 33. minuti. Olivier Giroud je po podaji iz desne strani najprej zadel prečko, Španec pa je vse skupaj dobro spremljal in odbitek pospravil v mrežo. Domači so izenačili v 54. miuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Jedderson Lerma. Gostje so tri minute kasneje ostali v popolnem šoku, ko Willy Caballero ni uspel ujeti ali izbiti žoge, Joshua King pa jo je iz petih metrov poslal v prazno mrežo.

Londončani so v 85. minuti vseeno prišli do točke zahvaljujoč novemu zadetku Alonsa, ki je Aarona Ramsdale tudi v drugo premagal po odbiti žogi. Tokrat je Španec strel Pedra v mrežo pospravil z glavo.

Chelsea nadaljuje z medlimi predstavami v zadnjem času, vendar ostaja na četrtem mestu s 45 točkami. Peti Manchester United ima ob odigrani tekmi manj štiri točke zaostanka. Bournemouth je na 17. mestu s 27 točkami.

Crystal Palace je v gosteh z 1:0 odpravil Brighton, Newcastle in Burnley sta se razšla brez zadetkov, West Ham pa je bil pred svojimi navijači s 3:1 boljši od Southamptona.