City tretjič zapored osvojil Ligaški pokal!

Premier Liga 1. Mar 202019:11 > 19:21
Michael Regan, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so že tretje leto zapored in sedmič v zgodovini kluba zmagovalci angleškega Ligaškega pokala.

Meščani so v finalu na Wembleyu z 2:1 premagali Aston Villo in sezono začinili z lovoriko. V najmanj želenem pokalnem tekmovanju na Otoku ima zgolj Liverpool več naslovov (8).

Zasedba Manchester Citya je po pol ure vodila z 2:0. Prvi je do zadetka v 20. minuti po asistenci Phila Fodena prišel Sergio Aguero. Deset minut kasneje pa se je po podaji Gundogana med strelce vpisal Rodri

Za končnih 2:1 je po podaji Anwarja El Ghazija pri Aston Villi zadetek dosegel  Mbwana Samatta v 41. minuti.

City je bil na tekmi v večini boljši nasprotnik. Imeli so 71 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti toda v okvir vrat sprožili zgolj štiri strele.

Moštvo iz Birminghama je ostala pri petih osvojenih Ligaških pokalih. Nazadnje so ga osvojili leta 1996.