Pope delal čudeže: L'pool brez zmage po 24 tekmah!

Premier Liga 11. Jul 202017:48 > 17:52
REUTERS/Phil Noble

Nogometaši Liverpoola so se v 35. krogu Premier lige na svojem igrišču z Burnleyjem razšli brez zmagovalca (1:1).

Strelec vodilnega zadetka za Liverpool je bil Andy Robertson v 34. minuti, medtem ko je gostom točko prinesel Jay Rodriguez v 69. Z remijem so novopečeni angleški prvaki prekinili niz 24 zaporednih zmag na Anfieldu, Burnley pa je postal prvi, ki je v letošnji sezoni sloviti stadion zapustil neporažen.

Redsi so dominirali celotno srečanje, žogo so imeli v svoji posesti več kot 70 odstotkov časa, toda v vratih gostov je blestel Nick Pope in postal heroj točke Burnleyja.

Domači bi lahko že v prvem polčasu odločili vprašanje o zmagovalcu in na odmor odšli z občutljivo prednostjo, toda angleški vratar se je izkazal ob poizkusih Curtisa Jonesa, Sadia Maneja in Mohameda Salaha (dvakrat).

Pri zadetku Robertsona Pope ni imel moči. Fabinho je poslal žogo na drugo vratnico, kjer je škotski bočni branilec v stilu golgeterjev z glavo zadel v daljši kot za prednost domačih.

Tudi v drugem polčasu je bila slika podobna – domači so prevladovali, vendar niso zadeli. Burnley je do izenačenja prišel iz edine prave priložnosti, ko je po dolgi žogi in odbitku Rodriguez lepo zadel v malo mrežico. Gostje bi ob koncu lahko prišli celo do vseh treh točk, vendar je Johannu Gudmundssonu v 88. minuti veselje preprečila prečka.

Liverpool ima na prvem mestu 93 točk in sredina tedna gostuje pri Arsenalu. Burnley je deveti s 50 točkami, v naslednjem krogu se bo pomeril z Wolverhamptonom.