Tigri ali mucki? Do polčasa prejeli sedem golov!

Premier Liga 14. Jul 202020:59 > 21:02
Getty Images/George Wood

Tekma v angleškem Championshipu med Wiganom in Hull Cityem se je končala z spektakularnim rezultatom 8:0. Domača ekipa je imela že po prvih 45 minutah neverjetno prednost.

Komentar enega izmed bralcev na spletni strani BBC-ja najbolje opiše dogodke na tekmi med Wiganom in Hullom.

“Pravkar sem videl rezultat tekme! Najprej sem pomislil, da gre za ragbi!”

Sedem od osmih golov na DW stadionu je bilo doseženih v prvih 45 minutah. Preostalih šest pa v razmiku 17. minut. Gostje iz Hulla, ki nosijo vzdevek “tigri” so v tem delu igre izgledali kot mucki.

Prvi zadetek je padel v 2. minuti (strelec Naismith), potem pa 27. minuta (Moore), 32. minuta (Dowell), 37. minuta (Lowe), 40. minuta (Moore), 42. minuta (Dowell) in v prvi minuta dodatka prvega polčasa (Williams).

V drugem polčasu pa je bil dosežen le en zadetek. Tretjega je v 65. minuti dosegel mladi Kieran Dowell, ki je sicer na posoji iz Evertona

Trener Wigana Paul Cook je pohvalil svoje fante, izrazil pa je tudi žalost zaradi tekmecev.

“Navdušeni smo nad rezultatom! Imamo pa tudi simpatije za nogometaše Hulla. Tako sijajen rezultat kot je za nas je grozen za njih. Tega se zavedamo.”

Po tem bolečem porazu je Hull ostal na predzadnjem mestu lestvice, Wigan pa je na varnem 13. mestu.